Etkinlikler

Eyl
22
Cts
2018 Alanya ETU Triathlon European Cup
Eyl 22 @ 07:00 – Eyl 23 @ 17:00
2018 Alanya ETU Triathlon European Cup @ Belediye Arkası Galip Dere Plajı | Antalya | Türkiye

Alanya’da 22-23 Eylül tarihlerinde koşulacak Triatlon Avrupa Kupası’nın protokol töreninde bir araya gelen Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, organizasyon ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Avrupa Triatlon Kupası’nın yanı sıra eş zamanlı olarak Türkiye Triatlon Finalleri’nin de koşulacağının müjdesini veren Yalçınkaya, Alanya’nın triatlon için vazgeçilmez bir şehir olduğuna vurgu yaptı. İmza töreninde Yalçınkaya ve Yücel ile birlikte ayrıca Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Sönmez, Alanya Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı ve Yarışma Direktörü Mehmet Zafer Peker, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Alanya Belediyesi Spor İşleri Müdürü Levent Uğur da hazır bulundu.

Yücel: “Triatlon bu şehrin sembolüdür”

Bu yıl 28.’si koşulacak Triatlon Avrupa Kupasına, Aquatlon Türkiye Şampiyonası ve Triatlon Türkiye Finalleri’nin de eklenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Göreve yeni seçilen başkanımız Sayın Bayram Yalçınkaya’yı tebrik ediyorum. Triatlonun çekirdeğinden yetişen bir başkan. Bu şehrin sembolü haline gelen organizasyonda bu yıl Avrupa Kupası Büyükler Yarışı, Avrupa Gençler Kupası ve Türkiye Finalleri koşulacak. 22-23 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz 28. Alanya Uluslararası Triatlon Şampiyonası’nın şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Yalçınkaya: “Alanya Türkiye’de triatlonun doğduğu yerdir”

Alanya’nın triatlon camiası adına çok önemli bir yer olduğunu belirten Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, şu ifadeleri kullandı: “Alanya, triatlonun Türkiye’de doğduğu yerdir. Ben de 1993’te burada triatlon koşmuştum. Bu yüzden hem benim hem de yönetimimiz için Alanya çok önemli. Geçen sene bir aksilik olmuş. Bir ara verilmiş. Bu sene biz Alanya’nın triatlon organizasyonunun daha iyi olması için uluslararası yarışın yanısıra Türkiye final ayağını da buraya aldık. İkisi birlikte bu şehirde yapılacak. Rekor bir katılım olacağını ve Alanya’nın hem alt yapısıyla hem de tecrübesiyle bu organizasyonun çok rahat üstesinden geleceğini düşünüyorum. Bu sembol organizasyon triatlon camiası için şimdiden hayırlı olsun.”

Eyl
27
Per
15. Alanya Caz Günleri
Eyl 27 @ 20:30 – Eyl 30 @ 23:45
[:tr]15. Alanya Caz Günleri[:] @ Kızılkule | Antalya | Türkiye

Alanya Belediyesi’nin organizasyonu ALTİD’in desteği ve işbirliği ile 15. Alanya Uluslararası Caz Günleri 27 Eylül -30 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Alanya Uluslararası Caz Günleri’ne katılacak sanatçılar Karsu Dönmez, Sarah Lancman, Emin Fındıkoğlu, Brassolist, Anjelika Akbar, Charlotte Wassy Quintet.