Üç Polonyalıdan 1’i Türkiye rezervasyonu yaptı

84

Polonya merkezli Wakacje.pl adlı turizm portalının yaptığı araştırmaya göre, nisan-ekim arası tatil satın alan her 3 kişiden 1’i Türkiye için rezervasyon yaptırdı.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Yunanistan yıllardır seyahat tercihlerinde Polonya’da 1’inci sıradaydı. Ancak şu anda 2021 yazı için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında açık ara bir numara Türkiye oldu. Yunanistan 2. sırada, Mısır üçüncü sırada yer aldı. Ancak son günlerde Mısır’ın bu açığı kapatma şansı olduğu gözleniyor. En çok rezerve edilen ilk 10 destinasyon arasında Tunus, İspanya, Bulgaristan, Polonya, Hırvatistan, Kıbrıs ve Arnavutluk da bulunuyor. Wakacje.pl, ayrı ayrı illere göre yaşayanların tatil kararlarını da araştırdı. Türkiye, tatil destinasyonları sıralamasında 14 ilde birinci sırada yer aldı. Sadece Lubelskie ve Świętokrzyskie illerinde (2 ilde) Yunanistan yer aldı” dedi.

Pandemi dolayısıyla zor zamanlar geçiren turizmciler için bu tür haberlerin moral düzelttiğini belirten Dahaoğlu, vaka sayılarını makul sayılara indirebilmek için Alanyalıları daha da tedbirli olmaya davet etti.

Photo by roman raizen on Unsplash