Foto Galeri

Cannes Film Festivali’nde Alanya tanıtılacak

349

Yarışmaya Rusya’dan katılan Dubova, podyuma 4 yaşındaki kızıyla çıktı. Toplam 30 yarışmacının katıldığı seçmelerde ilk 10’a Türkiye, Rusya, İsveç, Ukrayna, Suriye, Finlandiya ve Kazakistan’dan katılan yarışmacılar girdi. İkinci elemelerin ardından yarışmaya Sibirya’dan katılan Anzhelika Dubova 1.,  Moskova’dan katılan İliana Parwatt 2., yine Moskova’dan katılan 82 yaşındaki Tatiana Frolova 3. oldu.

AÇILIŞ KONUŞMASINI DÜNYA YAŞLILIK DERNEĞİ BAŞKANI UMUT ÇINAR YAPTI.

“Böyle bir sosyal sorumluluk projesinin altına imza attıkları için Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel’e ve sponsorlarımız Goldcity Otel ve ALTİD’e desteklerinden dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, “Bu yıl ilk defa Alanya’da düzenlediğimiz bu yarışmayla dünya yaşlılarının dikkatini Alanya’ya çekerek, yaşlılar için hazırlanacak sosyal sorumluluk projelerinin önemini vurgulamak istedik. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz bu yarışmayı geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Görüyorum ki yarışmamız çok dikkat çekti ve çok farklı ülkelerden yarışmacılar katıldı” dedi.

YARIŞMAYA ÜNLÜ RUS BALERİN ANASTASİA VOLOCHKOVA DA DESTEK VERDİ

Özel bir gösteri için Alanya’da bulunan Rusya’nın ünlü balerini Anastasia Volochkova da yarışmaya destek verdi. Kızı Arisha ile birlikte jüri üyeleri Alman organizatör Dieter Behrentin, Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, moda tasarımcısı Sema Keçeci, sinema sanatçısı Bahar Öztan, Magazinkolik Haber Portalı sahibi Nurcan Sabur, Skaytürk  Ankara Temsilci  Sedat Yazıcıoğlu, Gazeteci Nesrin Mater ve Köşe Yazarı Belgin Turan Satıcı’nın yanında yer alan balerin  Anastasia Volochkova, bir ara sahneye çıkarak seyircileri ve çocukları coşturdu.  Alanya’yı çok beğendiğini belirten Volochkova, yarışmaya elinden gelen desteği vereceğin belirtti.

NURCAN SABUR: 52 YILLIK MESLEK HAYATIMDA İLK DEFA BU KADAR GÜZEL BİR ORGANİZASYONA JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTIM

Yarışmanın jüri üyesi Magazinkolik Haber Portalı sahibi Nurcan Sabur, yaptığı teşekkür konuşmasında 52 yıllık meslek hayatı boyunca çeşitli sosyal sorumluk projelerinde jüri üyeliği yaptığını belirterek, ilk defa bu kadar güzel bir organizasyon gördüğünü söyledi. Sabur, “İlk defa böyle bir sosyal sorumluluk  projesinden bu kadar keyif aldım, bu kadar güzel bir organizasyon gördüm. Başta Alanya Belediyesi olmak üzere yarışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ALANYA, CANNES FİLM FESTİVALİ’NDE TANITILACAK

Jüri üyesi ünlü Modacı Sema Keçeci’nin, 2015 Cannes Film Festivali’nde düzenleyeceği Moda Show’da Alanya tanıtılacak. Keçeci,  2015 Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde dünyaca ünlü moda basınının ve VIP konukların yer alacağı davette Alanya’nın da tanıtılacağını ve dünya yaşlılarının dikkatinin Alanya’ya çekileceğini söyledi.

TATİL ÖDÜLLERİ ALANYA BELEDİYESİ’NDEN

“Uluslararası Genç Büyükler Platin Saçlı Güzellik Yarışması ve Collection Pure”da  dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Garip Kodal takdim etti. Yarışmacılara katılım belgeleriyle birlikte 1’inciye 2015 yılı Cannes Film Festivali’ne iki kişilik katılım, 2’nciye  bir hafta Alanya tatili ve senede toplam bir hafta (7 kez) kuaför kuponu, 3’üncüye ise bir hafta Alanya tatili verildi.

 
Foto Galeri

Cannes Film Festivali’nde Alanya tanıtılacak
Cannes Film Festivali’nde Alanya tanıtılacak