Foto Galeri

‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’

339

 

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) Soma faciasından dolayı ertelenen ‘Sezon açılış kokteyli’, misafirlerine ilk kez bu sezon kapılarını açan Rubi Platinum Otel’de yapıldı. Yüksek katılımın olduğu görkemli kokteyle Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Emniyet Müdürü Erkan Dur, siyasiler, turistik otel işletmecileri ve acente temsilcileri katıldı. Kokteylin ardından verilen yemek sonrasında ise yılların sanatçısı Ömer Göksel muhteşem bir konser verdi.

ALANYA’YA ‘KALİTE MODEL’ VURGUSU

Kokteylde konuşma yapan Vali Yardımcısı Yüksel, 2011 yılı dahil turizm sezonlarının iyi seviyede olduğunu, ancak analitik bakıldığında dikkat edilmesi gereken hususların bulunduğunu söyledi. Yüksel, “Sektörel ve endüstriyel disiplini çok önemsiyoruz. Bu anlamda yerel yönetimlerimizle ve kaymakamlığımızla turizmi doğrudan etkileyen tüm sektörlerin bir arada uyum içerisinde çalışmasını Alanya ölçeğinde hep örnek gösteriyoruz. Alanya turizmcilerinin, hem illerimizin diğer destinasyonlarında hem de ülkemizin çeşitli platformlarında kalite model olduğunu vurguluyoruz” dedi.

‘BÜYÜK PROJELER VAR’

Yaz turizmini 12 aya yaymak amacında olduklarını dile getiren Yüksel, “Büyük projeler var. Kış turizminden spor turizmine, sağlık turizminden kültür turizmine birçok ana başlığı öne alarak masaya yatırıyoruz. Ama emin olun bütün bu projelerin altında yine işbirliği yatıyor” dedi.

‘ÇABA HARCAMAK ZORUNDAYIZ’

Gazipaşa Havalimanı ile ilgili güzel gelişmeler yaşandığını söyleyen Kaymakam Özdemir de konuşmasında, “Küresel rekabet ortamında avantajlar yakalamak ve bu avantajların sürdürülebilirliği üzerine yoğun emek ve çaba harcamak zorundayız” şeklinde konuştu.

‘KALİTELİ YATIRIMLAR BÖLGE TURİZMİNE İVME KAZANDIRIR’

Konuşmasına, siyasilerin ve bazı bakanların gönderdikleri kutlama mesajlarını okuyarak başlayan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili ise, “Öncelikle, kokteylimize ev sahipliği yapan ve Alanya’ya çok güzel bir tesis kazandıran Sayın Oktay Karaca başta olmak üzere Karaca Ailesi’ne teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Kalite standardı yüksek benzeri tesislerin artması bölge turizmimizin daha iyi noktalara gelmesinde önemli rol oynamaktadır. Ayrıca kokteylimize olan katılımın bu denli yüksek olması hem sektörün hem de kamu kurum ve yöneticilerin bizlere olan güvenini ve sevgisini ifade etmektedir. Bu anlamda da teşekkürlerimi sunuyorum. Mart sonu yapılan yerel seçimler sonrasında Büyükşehir Yasası’yla birlikte yeni bir sürece girdik. Bu süreci olumlu veya olumsuz taraflarıyla yaşamak durumundayız. Her işin başlangıcı zor ve meşakkatlidir ancak bu süreci en kısa zamanda ve en olumlu şekilde aşmak ve bölgemiz turizmini daha iyi noktalara taşıyabilmek adına her kesimin iradesini görmekteyiz” dedi.

‘RUS PAZARINDA YÜZDE 17 ARTIŞ VAR’

Her yeni sezonda devreye giren yeni yatak kapasitesi ve bölgede oluşan arz-talep orantısının otelleri zora soktuğunu vurgulayan Sili, “İlk 5 ayın havalimanı gelen ziyaretçi istatistiklerine göre Antalya’da yüzde 4 buçuk oranında bir artış görülüyor. Alman pazarında yüzde 6 oranında eksilme söz konusu olurken Rus pazarında ise yüzde 17 oranında artış görülüyor. Karlılıkların artması ve artan arza rağmen talep dengesinin korunması anlamında sezonun 12 aya yayılması için yapılması gerekenler ise hepimiz için öncelik taşımaktadır” şeklinde konuştu.

 
Foto Galeri

‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’
‘Alanya’yı örnek gösteriyoruz’