Foto Galeri

‘Hedef 50 milyon TL’

383

 

‘RAKAMLAR ARTACAK’

2012, 2013 yıllarını değerlendiren ve 2014’ten beklentilerini aktaran Alanya Belediyesi Destek Hizmetleri ve Spor Müdürü Saim Kanlı, “2012 yılında 70 olan organizasyon ve kamp sayısı Alanya’da 2013 yılında 100’ü aştı. 2014 yılında ise yeni sportif organizasyonlarla birlikte büyük hedeflere doğru ilerliyoruz” dedi.

‘2013’TE 25 MİLYON TL’

Alanya ekonomisine spor turizminin sağladığı ekonomik girdileri ve 2014 yılı hedefini açıklayan Kanlı, “2012 yılında spor turizminden 15 milyon TL, 2013 yılında 25 milyon TL Alanya’mıza girdi sağladık. 2014 yılında ise hedefimiz spor turizminden Alanya’ya 50 milyon TL kazandırmak” dedi.

2014 PLAJ VOLEYBOLU YILI

Alanya’da bulunan kapalı spor salonlarının ve olimpik yüzme havuzunun kamp yapmak isteyen ulusal ve uluslararası spor kulüpleri için önemli unsur olduğunu dile getiren Kanlı, “Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, bisiklet, triatlon, yüzme gibi branşların spor kulüpleri kış dönemi boyunca Alanya’yı tercih ediyor. 2014’te özellikle plaj voleybolunda önemli organizasyonlar yapacağız ve dünyanın tanınmış kulüplerini hem şampiyona hem de kamp için Alanya’da ağırlayacağız” açıklamalarında bulundu.

‘SPOR TURİZMİ BÜYÜK MESAFE KAYDETTİ’

Kış sezonunda tesislerin açık kalabilmesi adına spor turizminin Alanya için vazgeçilmez olduğunu aktaran Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, “1990 yılında triatlonla başlayan spor turizmi bugüne kadar büyük mesafe kaydetti. Plaj voleybolu, dağ bisikleti, basketbol, voleybol, judo, hentbol ve atletizm takımlarına gerek organizasyonlarla gerekse kamp imkanlarıyla Alanya olarak hizmet veriyoruz. Fakat bununla da yetinilmemeli ve uluslararası ölçekte futbol kulüplerini de bölgeye çekmeliyiz” dedi.

’64 KİŞİLİK KAFİLEYLE GELDİK’

Alanya’ya ilk kez kamp için geldiklerini söyleyen Gaziantep Şehitkamil Belediyespor Su Sporları Baş Antrenörü Cengiz Bıngül, “58 sporcu ve 6 teknik ekiple birlikte Alanya’da çok başarılı bir kamp dönemi geçiriyoruz. Şubat ayı itibariyle Alanya’da iklim koşullarının elverişli oluşu ve yüzme sporuyla ilgili oluşturulan fiziki yeterlilik Alanya’yı tercih etmemizdeki başlıca sebepler arasında yer alıyor. Özellikle konaklama anlamında tesis seçeneklerinin fazla olması bizim için önemli” dedi.

‘ŞAMPİYONA ÖNCESİNDE KAMPTAYIZ’

Öte yandan mart ayında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun Alanya’da Türkiye Şampiyonası düzenleyeceğini de vurgulayan Bilgin, aynı havuzda yapılacak şampiyona öncesindeki çalışmaların sporcu motivasyonu açısından büyük avantaj sağladığını belirtti.

‘OTEL FİYATLARI UYGUN’

Gaziantep Polis Gücü Spor Kulübü ve Milli Takım Salon Hokeyi Antrenörü Yusuf Kasım, Avrupa Salon Hokeyi Şampiyonası öncesinde Alanya’da 10 günlük kamp dönemi geçirdiklerini söyleyerek, “Otel fiyatları ve iklimin uygun olması, sportif anlamda her türlü imkanın sağlanması kamp için Alanya’yı tercih etmemize sebep oldu” dedi.

‘TURİSTİK BÖLGE OLUMLU ETKİLEDİ’

Salon Hokeyi Milli Takım sporcusu Onur Açıkgöz ise kamp merkezlerinin turistik bir bölgede olmasından dolayı ve iklim şartlarının uygunluğunun motivasyon anlamında kendisini olumlu yönde etkilediğini dile getirdi.
Foto Galeri

‘Hedef 50 milyon TL’