Foto Galeri

Doğa turizmine destek

627

ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını Burhan Sili başkanlığında yaptı. Toplantı gündeminden bazı konu başlıkları şöyle:

KUZEY BÖLGESİNDE TURİZM

Turizm sezonunun uzatılması konusunda Alanya Belediyesi öncülüğünde başlatılan, Akdağ’dan Alarahan’a uzanan trekking (Doğa yürüyüşü), doğa sporları ve tırmanış güzergahı projesine destek verilmesi. Bu güzergahta bulunan kırsal yerleşim alanlarının turizme açılması ve ekonomik kalkınmasının desteklenmesi. Aynı zamanda güzergahta bulunan tarihi noktaların ve yapıların turizme kazandırılması.

TURİZM PERSONELİNİN BELGELENDİRİLMESİ

Alanya otellerinin marka olması yolunda ve yasal düzenlemeler çerçevesinde nitelikli personellerin yetiştirilmesi. Çıraklık Eğitim Merkezi kanalıyla otellerde çalışan personellerin hijyen eğitimlerinin yapılması ve belgelendirilmesi.

TÜROFED ÖNCESİ GÜNDEM

8-9 Ocak tarihlerinde Bursa’da yapılacak Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) toplantısında masaya yatırılması gereken konuların görüşülmesi.

Öte yandan Konaklı Kongre Merkezi’nin daha aktif hale gelebilmesi için fuarlarda ön plana çıkarılması da masaya yatırılan konular arasındaydı.
Foto Galeri

Doğa turizmine destek