Foto Galeri

Alanya sörfte iddialı

716

ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) hayata geçirdiği, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Alternatif Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile desteklediği “Alanya’da Dalga Sörflü Günler Projesi” kapsamında Alanya’da bulunan sörfçüler, kasım ayında dalgalarla adeta dans etti. Noel Baba kostümlü sörfçü ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

‘ALANYA’DA KEYİFLİ DENEYİM’

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde yaşayan ve dalga sörfü için Alanya’da bulunan Tunç Üçyıldız, “2013 Mart ayında Alanya’da sörf yapıldığını duyduğumda çok heyecanlandım. Daha önce New York, New Jersey, California, Hawai, Portoriko, Kostarika, Panama gibi yerlerde sörf yaptım. Bu işin Alanya’da başlatılması spor turizmi açısından çok önemli. Tarihi Alanya Kalesi’nin eşlik ettiği manzarada ve güzel bir iklimde biz sörf sporcuları keyifli bir deneyim yaşıyor” dedi.

‘YENİDEN GELMEYİ PLANLIYORUM’

Alanya’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2. Türkiye Dalga Sörfü Şampiyonası hakkında da bilgiler veren Üçyıldız, “Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu çatısı altında Türkiye Sörf Federasyonu’nun kurulması çalışmaları sürüyor. Alanya’da düzenlenen ve 30’a yakın sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası bu anlamda büyük önem taşıyor. Türkiye’deki sörf sporunun çırpınışı dünyada da yankı buluyor. Türkiye, Dünya Sörf Federasyonu’na 72’nci ülke olarak adını yazdırdı. Alanya’da bulunduğum süre içerisinde gerçekleştirdiğimiz video çekimlerini önümüzdeki yıl kasım ayında Peru’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasında katılımcılara izleteceğim. Ocak ayında sörf için Alanya’ya yeniden gelmeyi planlıyorum” şeklinde konuştu.
Foto Galeri

Alanya sörfte iddialı