Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın Alanya Toplantısı

290

Kaymakam Hulusi Doğan toplantı açış konuşmasında; Alanya’da yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar, sorunlar  ve beklentiler hakkında bilgi verdi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak bir turizm şehri olduğunu vurgulayarak turizme herkesin sahip çıkması ve sürdürülebilir turizm için herkesin üzerine düşeni yapması, Haziran-Ağustos aylarında zaten dolulukların olduğu, asıl olarak Nisan ve Mayıs aylarında turist sayısının arttırılması gerektiğini belirtti. Alo 179 Çağrı hattı uygulaması hakkında bilgi vererek sektörde bu çağrı hattının kullanılması gerektiğini belirtti. Turizmde en önemli unsurun “güvenilir” imajı  olduğunu vurguladı.

Toplantının devamında belediye başkanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, turizmciler istek ve önerilerini belirttiler.

ALTİD Başkanı Gülçin Güner,  turizmde sorunların ortak olduğu ve bunların bilindiğini dile getirerek farklı iki konuya dikkati çekmek istediğini bunlardan ilkinin “Tesis sayısının çok fazla olması nedeniyle denetleme sırasının  yıllara yayıldığı ve çok sonra geldiği,  bu durumun hızlandırılması, diğeri ise otellerde yaşanan bazı adli vakalarda polis ve jandarmanın otele girmek zorunda kaldığı durumlarda  turistik tesislere giren güvenlik güçlerin sivil kıyafet giymesinin turisti rahatsız etmemesi açısından önemli olduğunu” belirtti.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak sunulan önerilerin değerlendirileceğini belirterek Alanya gezi programına geçildi.