Swatch Fıvb Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası Başladı

348

Swatch FIVB Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası için gerçekleştirilen basın toplantısına Turnuva Organizatörü Dünya Baltacıoğlu, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, FIVB Danışmanı Claudia Lassicga, Turnuva Basın Direktörü Neşet Kırcalıoğlu ve Türkiye Plaj Voleybolu Temsilcisi Erkal Taş katıldılar.

 

Öncelikle söz alan Dünya Baltacıoğlu turnuva ile bilgi verdi. Baltacıoğlu şunları söyledi:” Plaj Voleybolu Gençler Dünya Şampiyonası Türkiye’de ilk defa Alanya’da yapılıyor. Bu senede bir defa düzenlenen bir organizasyondur. Turnuvayı kazanan dünya şampiyonu ünvanını alır ve direk olarak World Tour’a katılma hakkı kazanır. Dünyanın 25 farklı ülkesinden gelen sporcularımız kamp yapmaya başladılar. Çok renkli bir organizasyon Alanyalıları ve sporseverleri bekliyor. Turnuvalar sırasından çeşitli hediyelerimiz, çekilişlerimiz ve sürprizlerimiz olacak. Tüm Alanyalıları maçlarımızı seyretmeye bekliyoruz. Alanya Belediye Başkanı Sayın Hasan Sipahioğlu’na da teşekkürlerimi sunuyorum. Bu organizasyonu başka bir yerde yapamazdık “dedi.

 

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu bu turnuvaya sadece Alanya Belediyesinin değil, tüm halkın, işletmelerin, tüm Alanya’nın ev sahipliği yaptığını söyledi. Alanyalılardan tek isteğinin ise tribünleri doldurmaları olduğunu sözlerine ekleyerek bu yaşatılacak olan doluluğun gelecek yıllardaki sponsor temininde katkı sağlayacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca Sipahioğlu FIVB’ye, Türkiye Voleybol Federasyonuna ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

FIVB Supervisor’ı Claudia Laciga ise özellikle ekonomik krizin hakim olduğu bu günlerde Alanya Belediyesini cesaretinden dolayı kutladığını söyleyerek, bu kadar kısa sürede bu kadar mükemmel işlerin yapılmasını takdir ettiğini, seyircilere çok mükemmel bir görsel şölen sunacaklarına inandığını söyledi.

Turnuva 19 Ağustos 2009 Çarşamba günü saat 08.00 de eleme maçları ile başlayacak,23 Ağustos 2009 15.30 Bayanlar Finali sonrasındaki ödül töreni ile son bulacak. Turnuva sürekli müzik yayını, sürpriz hediyeler, çekilişler ile renklenecek, sanatçı Faruk K sahne alarak sevenleri ile buluşacak.