Ocak ayında 6 ülkede tanıtım yaptık

302

Düzenlenen uluslararası fuarlarda Alanya tanıtımı yapan ALTAV yönetimi Eylül 2017-Mayıs 2018 arasında toplam 32 fuar ve festivalde yer almayı hedefliyor. Ocak ayında katılım gösterilen fuarlardan edinilen izlenimlerin satır başları şöyle:

HOLLANDA

Hollanda pazarının en büyüğü konumundaki Corendon, Türkiye satışlarını ikiye katlamış durumda. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) ek seferler koydular.

AVUSTURYA

Bir aksilik yaşanmaması durumunda 2014 rakamı olan 512 bin kişi sayısına adım adım 2019 yılında ulaşılacak. 2016’ya göre artış yüzde 15 civarında.

FİNLANDİYA

Aurinkomatkat, Tjareborg, Detur, TUI ve Loma Matkat gibi önemli firmaların tamamının rezervasyonları 2017’ye göre çok daha iyi durumda. Aurinkomatkat ve Tjareborg, Gazipaşa Alanya Havalimanı’na uçuş düzenleyerek bu havalimanına uçmanın konforunu Alanya yolcularına yaşatmak istiyor.

İSVİÇRE

Antalya bölgesi 2014 yılında İsviçre’den 183 bin turist alırken bu rakam 2016’da yüzde 50 düşüş gösterdi. 2017’de yükselişe geçen pazarda erken rezervasyonlar yükselen grafikle devam ediyor.

SLOVAKYA

Tur operatörleri Türkiye ve özellikle Antalya bölgesinin satışlarının geçen yılla karşılaştırılamayacak derecede iyi olduğu yönünde bilgiler verdi.

LİTVANYA

Geçen yıla oranla en az yüzde 15 artış söz konusu. Nova Turas ve Akay seyahat acentalarının temsilcileri Türkiye pazarında öncelikli tercihin Alanya olduğunu söylediler.