Foto Galeri

Litvanyalılar Alanya’dan memnun

378

 

Litvanya’nın Vilnius şehrinde devam eden Adventure Turizm Fuarı’nda Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) çalışmaları sürüyor. Alanya markasıyla kurulan stant büyük ilgi görüyor. Fuarda Alanya’yı tanıtan son üç yılın Alanya Yağlı Güreş Ağası, turizmci ve ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, izlenimlerini şöyle aktardı: “Standımızı acente ve tur operatörü temsilcilerinin yanısıra Trakai Belediye Başkanı Edita Rudeline, Letonya Fahri Konsolosu Nurkan Şaşmaz, Alanya Belediyesi’nden Nazmi Uyar, Nimet Hacıkura ziyaret ettiler. Kardeş şehir Trakai Belediye Başkanı Edita Rudeline hanımefendi Alanya’ya selamlarını gönderdi ve son gelişmelerle ilgili kendisini bilgilendirdim. Litvanlar genelde Alanya’nın  deniz, kum, güneş üçlemesini ve yemeklerini çok sevdiklerini söylediler. En çok şikayet ettikleri konular arasında ise alışveriş yaptıkları sırada yaşanan baskı oldu.”

Litvanya’dan Türkiye’ye geçtiğimiz yıl  110 bin ziyaretçi geldiğine dikkat çeken Kerim Yılmaz, “Litvanya  pazarının durumu haftasonu yapılacak temaslarla daha da netleşecek. Ziyaretçilerimiz genel anlamda Alanya’dan memnunlar. Çocuklu aileler ise çocukları için daha fazla aktivite istiyorlar. Türkiye’ye giriş yapan Litvanyalılar en çok İstanbul, Kemer ve Alanya bölgelerine ilgi gösteriyorlar” dedi.

Kerim Yılmaz, Akay Travel, Novum Turistik ve HSC Travel gibi acentelerle yapılan görüşmeler neticesinde elde ettiği verilere de dikkat çekti. Yılmaz, 2015 yılında Litvanya’dan 65 bin turistin Antalya bölgesine geldiğini, imaj sorununun ortadan kalkması durumunda  2016 yılında da aynı sayının beklendiğini bildirdi.
Foto Galeri

Litvanyalılar Alanya’dan memnun