Foto Galeri

‘En iyi performans Alanya’nın’

304

 

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Slovakya’nın en büyük ve başkent şehri olan Bratislava’da Alanya’yı tanıttı. Fuarın nabzını tutan ALTAV temsilcisi turizmci Sabriye Yüksel, önemli turizm fuarlarından biri olan ITF Slovakia Tour’da yaptığı görüşmeleri ve izlenimlerini aktardı:

“OPERASYONLAR LÜKS OTELLERE YOĞUNLAŞACAK”

Orex Travel Pazarlama Müdürü Ladislav Juscak ve firmanın Slovakya sorumlusu Cevren Savaseri ile görüştüğümde özellikle, Kleopatra Plajı, gece kulüpleri, barlar ve tarihi yerler açısından Alanya’nın genç kesim tarafından tercih edildiği bilgisini aldım. Bu yıl operasyon olarak lüks otellere yoğunlaşılacağını ifade ettiler. Kendilerine Gazipaşa-Alanya Havalimanı hakkında istatistiksel ve avantajları hakkında detaylı bilgi verdim. Uçuşlarını Corendon ile gerçekleştiriyorlar. Satışlarında Alanya için herhangi bir azalma yok.

“SATIŞLAR 2014’E GÖRE DAHA İYİ”

Alanya’nın son yıllarda hızlı gelişip güzelleştiğini ve bundan çok memnun olduğunu söyleyen Solvex Tour Direktörü Irena Yalamova da bu yıl satışlarının 2014 yılına göre daha iyi olduğunu ve satış bölgeleri içerisinde en iyi performansı Alanya’da elde ettiklerini belirtti. Mayıs ayında uçuşlarının başlayacağını söyleyen Yalamova, Travel Service ve Corendon ile operasyon yapacaklarını ifade etti. Misafir yoğunlukları Alanya’ya olduğundan Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na sıcak bakıyorlar. Kendilerine bu havalimanı hakkında özellikli bilgilendirme yaptım.

“2016 DİREKT UÇAK SİNYALİ”

E.T.I.’nin Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan ve Slovenya’dan operasyonları var. Slovakya’da son 5 yıldır operasyon yapıyorlar. Türkiye’ye Avusturya-Viyana’dan uçuş yapılıyor. Alman tur rehberleri ile çalışan şirket yetkilileri 2016’da Slovakya’dan misafirleri için uçuş sağlamayı planlıyor.

“VİZE UYGULAMASI KALKINCA SAYI ARTTI”

Geçen yıl Türkiye’ye 127 bin kişi geldiğini söyleyen Viyana Turizm Ataşesi Songül Camgöz, bu yıl kasım sonu itibariyle bu sayının 137 bin kişiye ulaştığını söyledi. Bu artışın, Türkiye’nin bu ülkeye vize uygulamasını kaldırmasından dolayı yaşandığını aktardı. Genel olarak, Türkiye tanıtımında, deniz–kum–güneş üçlemesinden dolayı ilgi gören Antalya ve Alanya’nın ön planda olduğunu belirtti. Türkiye’nin birçok medeniyetin birleştiği bir yer olduğunu ve bu şekilde lanse edilmesinin faydasından bahsetti. Camgöz, Toroslar ve kültürel yerler ile kışın da bölgenin hareketlendirilebileceğini kaydetti.

“ALANYA’YA HER ZAMAN DESTEK”

Türkiye Bratislava Büyükelçisi Gülhan Ulutekin ALTAV’ın dünya ülkelerinde ve Slovakya’da yaptığı Alanya tanıtımlarından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Türkiye Bratislava Büyükelçiliği 1. Müsteşarı Cüneyt Yavuzcan da rakamsal artış bekledikleri Alanya için her zaman destek vereceklerini ifade etti. Ayrıca bölgede oldukça tanınmış olan dans okulu Latiniko dansçılarının Alanya standı ziyareti renkli görüntülerin oluşmasını sağladı.
Foto Galeri

‘En iyi performans Alanya’nın’