Foto Galeri

ALTAV genel kurulu yapıldı

399

ALTAV Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTAV’a üçüncü kez başkan oldu. Yücel, “3 dönemde bütçemizi 10 katına çıkardık. Hedefimiz bu bütçeyi de ileride ikiye katlamak” dedi.

 

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Seçimli Olağan Genel Kurulu’nu, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Genel kurula, Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri, oda başkanları, turizmciler ve vakıf üyesi isimler katıldı. Genel kurulun başlamasıyla birlikte Başkan Yücel’in geride bıraktığı döneme ilişkin faaliyet ve bütçe raporları okunup oylandı. Raporlar, oy birliği ile genel kuruldan geçti.

BAŞKAN YÜCEL: “ALTAV ALANYA’NIN ORTAK DEĞERİDİR”

Faaliyet raporlarının okunmasının ardından geride kalan döneme ilişkin konuşan Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, “Vakfımız, Alanya’mızın tanıtımı için durmaksızın büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ediyor. ALTAV, Alanya turizminin can damarlarından biridir. Hiçbir karşılık beklemeden kentimizin turizm çıtasını her yıl bir adım daha yükseğe taşımak amacıyla yurtdışında fuarlardan fuara koşan, gece gündüz demeden Alanya’mıza, bir turist fazla getirebilmek için uğraşan ALTAV Alanya’nın ortak değeridir” dedi.

“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ 12 AY VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM”

Alanya’da 12 ay turizm hedefiyle durmadan çalıştıklarını belirten Başkan Yücel: “Alanya turizminin bel kemiği olan vakfımızı güçlendirmek için, ALTAV’ın kapısını herkese açtık. Tüm sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle oluşturduğumuz yönetim modeliyle birlik ve beraberlik içinde Alanya için güç birliği sağladık. Alanya’nın ortak değerleriyle el ele vererek çok çalıştık. Özellikle uçak krizinden sonra, iç pazara yönelik tanıtım kampanyaları düzenledik. Turizmin 12 aya yayılması ve otelcilerimizle birlikte turizmden ekmek yiyen büyük ve küçük esnafımızın da kazancını arttırmak için çaba harcadık. Tur operatörleri ve acentelerle iyi bir diyalog ve birebir temas halinde olduk” ifadelerini kullandı.

“ALANYA OLARAK GÜZEL BİR SEZONU GERİDE BIRAKTIK”

“Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki, tanıtımını en iyi yapan destinasyonlardan biriyiz” diyen Başkan Yücel şunları söyledi: “Kendi içimizde eleştirsek de yurt dışındaki fuarlara gittiğimizde farkımızı gerçekten hissediyoruz. Bu yıl hem Antalya hem de Alanya için güzel bir sezon geçirdik. Gelecek yıllarda Alanya turizminin çok daha iyi noktalara ilerleyeceğini düşünüyorum. Biz, her zaman Alanya için çalışmaya, turizmci kardeşlerimizin yanında olmaya, onlarla işbirliği içinde çalışmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz.”

BAŞKAN YÜCEL: “EN İYİLERDEN BİRİ DEĞİL EN İYİSİ OLMAK İSTİYORUZ”

Başkan Yücel: “ALTİD gerek maddi gerekse farklı konularda, ALTAV’ın tanıtım noktasındaki en büyük destekçisi. Birçok kurumumuzda bizlere daima destek veriyor. Biz de daha fazla destek verilmesini arzu ediyoruz. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyoruz. Çünkü hepimizin amacı, gayesi aynı. Bizim gayemiz turizmi en iyi yapanlardan değil en iyi yapan olmak. Bu da tanıtımdan, vizyon projelerden geçiyor” diye konuştu.

BAŞKAN YÜCEL: “BÜTÇEYİ DAHA DA KATLAMAK İSTİYORUZ”

Başkan Yücel son olarak şu ifadeleri kullandı: “ALTAV’da göreve geldiğimiz günden bu yana bütçeyi arttırmak için epeyce uğraş verdik. ALTAV’ın bütçesini 3 yıllık süreçte 10 katına çıkardık, bundan sonraki süreçte hedefimiz ulaştığımız bütçeyi de 2’ye katlamak. Her yıl üstüne koyduğumuz gibi yolumuza katlayarak devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından oy verme işlemlerine geçildi. Kapalı oylama usulü gerçekleşen oylama sonucunda Başkan Yücel, 3. kez ALTAV Başkanı seçildi.

İŞTE YÜCEL’İN YÖNETİMİ

YÖNETİM KURULU: Adem Murat Yücel, Mehmet Dahaoğlu, Şükrü Cimrin, Gürol Birgen, Mehmet Kural, ALTİD, ALTSO

YÖNETİM KURULU YEDEK: Elvan Güneş, Yakup Uslu, Kerim Yılmaz.

DENETİM KURULU: Cengiz Topçu, İsmet Ergüleç, Alanya Gazeteciler Cemiyeti, Alanya Kent Konseyi, Alanya Otel ve Pansiyonlar Odası.

DENETİM KURULU YEDEK: Bayram Ali Geçgel, İzzet Köseoğlu, Serkan Salvur.

DANIŞMA KURULU: ALKÜ, Alanya HEP, Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ALESO) Hüseyin Onat Cihanoğlu, TÜRSAB BTK.
Foto Galeri

ALTAV genel kurulu yapıldı