Foto Galeri

‘Alanya’nın ihtiyacı uluslararası fuar’

329

 

AFT Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım firması tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Alanya Otel, Restoran Donanımları, İç ve Dış Mekan Ürünleri, Yapı ve Dekorasyon Malzemeleri İhtisas Fuarı (ALODİF)  Kestel’de bulunan Park Karting Tesisleri’nde açıldı. Açılış törenine Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, firma temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

KAYMAKAM ITB BERLİN ÖRNEĞİNİ VERDİ

Kaymakam Özdemir, açılışta yaptığı konuşmada, fuarcılığın üreticiyle tüketiciyi ve pazarlamacıyı bir çatı altında buluşturan,

tüm maliyetleri minimize edebilen, sektör ekonomisinin önemli bir

giriş kapısı olduğunu söyledi. Fuarcılığın bu anlamda önem verilmesi gereken bir iş tarzı olduğunu dile getiren Kaymakam Özdemir, uluslararası fuarcılığın Alanya’ya kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. Kaymakam Özdemir, ITB Berlin Turizm Fuarı’nı örnek göstererek “Sağımızda da solumuzda da havaalanı var. Ulaşım açısından fevkalade önemli bir merkez haline geldik. Uluslararası fuarcılığı Alanya’mıza taşımamız gerekiyor” dedi.

“ALANYA’NIN 700’E YAKIN KONAKLAMA TESİSİ VAR”

Özdemir son olarak, 700’e yakın konaklama tesisi ve 200 bin civarında yıldızlı yatağa sahip, ülkemizin en büyük turizm merkezlerinden Alanya için fuarın önemli bir yer tutuğunu ifade etti. Alanya’nın, ülke ekonomisine sağladığı ortalama 5 milyar dolarlık döviz girdisiyle Türkiye’de dengi olmayan bir ilçe olduğunu belirtti.

“12 AY TURİZM İÇİN ÇIKIŞ NOKTASI”

AFT Fuarcılık Genel Koordinatörü Fuat Aktaş da bu yıl fuar alanının yüzde 90’ının dolduğunu söyledi. Alanya’da düzenlenen fuarın bölge ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlamayı amaçladığını vurgulayan Aktaş, “Alanya, sahip olduğu nüfus ve altyapısıyla büyük bir ilçe. Fuar organizasyonları turizmin 12 aya yayılması için bir çıkış noktası” dedi. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise fuarın Alanya’da sürdürülebilmesinde emeği geçenleri tebrik ederek başarılar diledi.

 




Foto Galeri

‘Alanya’nın ihtiyacı uluslararası fuar’
‘Alanya’nın ihtiyacı uluslararası fuar’