Foto Galeri

Alanya’dan Taşkent’e Direkt Uçuş Seferberliği

18

Özbek influencer grubu ile Alanya’da gerçekleştirilen tanıtımlarla, Alanya-Gazipaşa Havalimanı ve Taşkent-Özbekistan arasında planlanan charter uçuşlarının kısa sürede hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) öncülüğünde, Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde hazırlanan bir programla, 15 içerik üreticisi Asialuxe ve Destination Services işbirliğinde Alanya’ya geldi. Toplam takipçi sayıları 8 milyona ulaşan 15 kişilik Özbek influencer grubu, 30-31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde 3 gün boyunca Alanya’nın güzelliklerini keşfetme fırsatı buldu. Etkinlik sayesinde; iki ülke geçmişe dayalı ortak kültürlerine bakıldığında çok yakın iki dost olan Türkiye ve Özbekistan arasındaki bağların güçlendirilmesi sağlanacak. Alanya-Gazipaşa Havalimanı ile Taşkent-Özbekistan arasında en yakın zamanda başlaması beklenen seferlerle birlikte, birbirine mesafe uzak düşen iki ülke daha da yakınlaşacak ve uçuşlar bu iki dost ülkenin tekrar buluşmasına da vesile olacak.

“BU TÜR ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ”

Alanya Belediye Başkan Danışmanı ve ALTAV Başkan Yardımcısı Abdurrahman Açıkalın, Alanya tanıtımına katkıları için influencerlara teşekkür ederek, “Daha önce Özbekistan’dan gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından, 15 kişilik influencer ekibiyle birlikte iki ülke arasında güzel bir kültür birlikteliği ve dostlukları arasında tekrar bir bağ kurulduğunu düşünüyorum. Bu organizasyonda ALTAV ile işbirliği içerisinde olan Asialuxe ve Destination Services firmalarına da bu uçuş operasyonuna verdikleri değer ve iki dost ülkeyi birbirine yaklaştırma çabasında oldukları için teşekkür ediyorum. Influencer grubumuz, Alanya’nın en önemli su sporlarından Stand Up Paddle’ı deneyimledi. Tarihimize ışık tutan Alanya Kalesi ve Syedra Antik Gezisi gerçekleştirdi. Alanya’nın muhteşem Kleopatra Plajı’nın manzarası eşliğinde teleferik seferini deneyimledi. Şehirde geçirdikleri süre boyunca Alanya’nın yöresel lezzetlerini deneyimleme fırsatı buldu. Alanya’yı her yönünü tanıtmak ve farklı pazarlara, farklı alanlarda açılmak noktasında bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Umuyoruz ki yapılan bu programla birlikte Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine, iki ülkede de turizmin canlandırılmasına, Alanya-Gazipaşa’dan, Taşkent-Özbekistan’a charter uçuşlarının da bir an önce başlamasına katkı sağlayabiliriz” dedi.

“ALANYA-ÖZBEKİSTAN UÇUŞLARI BAŞLAMALI”

Etkinlik boyunca Alanya’yı gezen Özbek influencerlar, şehir hakkında düşüncelerini ve beğenilerini dile getirdi. Özbekistan’da dizi, film, sinema ve reklam sektörünün aranılan isimlerinden olan dili.me kullanıcı isimli, 4 Milyon 800 Bin takipçi ile grubun en etkili takipçi kitlesine sahip olan Dilshodbek Nazarov, Influencerların Alanya gezisi hakkında, “Alanya’nın tarihi dokusu ve doğal güzellikleri bizi adeta büyüledi. Şehrin her noktasında ayrı bir güzellik var. Bu güzellikleri zaman zaman takipçilerimizle paylaştık ancak daha fazla paylaşmak ve onlara Alanya’yı anlatmak için sabırsızlanıyoruz. Çok güzel içerikler çıkarma fırsatı yakaladık. Takipçilerimden de çok olumlu tepkiler aldım, Alanya’yı merak eden, bana mesaj atan birçok kişi oldu. Ancak şunu da belirtmek isterim ki; Alanya’ya gelirken uçağımız Antalya’ya indi. Biz Antalya’dan Alanya’ya uzun süren bir otobüs yolculuğu yaptık ve bu durum bizi çok yordu. Eğer planlandığı gibi Alanya-Gazipaşa ve Taşkent Özbekistan arasında direkt uçuşlar başlarsa bu iki ülke halkı için de çok daha konforlu olacaktır. Özbek vatandaşlar için bunun bir tercih sebebi olacağını düşünüyorum. Bu seferlerin başlamasıyla daha fazla kişi Alanya’nın güzelliklerini keşfedebilir. Ben de bu uçuşlar başlarsa tekrar gelmeyi çok isterim. Alanya’da geçirdiğim zaman inanılmaz keyifliydi ve tekrar ziyaret etmek için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

GÜN DOĞUMUNDA SUP DENEYİMİNİ YAŞADILAR

Etkinliğin ikinci gününde influencerlar, sabahın erken saatlerinde Kızılkule önünden denize açılarak Alanya’nın simgesi olan Kızılkule ve Tersane önünde Stand Up Paddle (SUP) yaptılar. Sabah 06.00’da başlayan bu etkinlik, Alanya’nın eşsiz gün doğumu manzarası ve tarihi dokusuyla birleşince unutulmaz bir deneyim sundu. SUP’da başarılı olan influencera ise sembolik bir başarı ödülü takdim edilerek günün anısına unutulmaz bir anı bırakıldı. Ödülü birlikte alan influencer Valisher Anvarov ve 2019-2024 yılları arasında beş kez Özbekistan Güzellik Kraliçesi seçilen kız arkadaşı Nigina Fakhriddinova, “Alanya’nın muhteşem gün doğumu manzarasında böyle bir etkinliğe katıldığımız için çok mutlu olduk. Bu ödül bize her zaman Alanya’daki deneyimlerimizi hatırlatacak bir hediye oldu. Burada yaşadığımız anıları takipçilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” diyerek duygularını ifade ettiler.

ALANYA’YI FARKLI AÇILARDAN KAYDETTİLER

Öğle saatlerinde, Alanya’nın masmavi sularında yat turuna çıkan influencerlar, şehrin farklı noktalarını farklı açılardan çekmek için fırsat yakaladı. Yat turu sırasında, tarihi Alanya Kalesi ve eşsiz plaj manzaralarıyla çevrili bir rota izleyen ekip, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla da ve Alanya’nın turistik cazibesini gözler önüne serdiler.

SYEDRA ANTİK KENTİ TARİHİYLE BÜYÜLEDİ

Influencer ekibi, Alanya’daki turistik etkinlikler kapsamında Syedra Antik Kenti’ni de ziyaret etti. Antik kentin kalıntıları arasında yapılan gezi, ekibe Alanya’nın tarihî derinliklerini ve kültürel mirasını yakından tanıma ve burada içerik üretme imkanı sağladı. Taş döşeli yollar, antik tiyatro ve hamam gibi tarihi yapılar, influencerları adeta büyüledi. Bu tarihi gezi sırasında, influencerlar antik kentin görkemli manzaralarını sosyal medya hesaplarından da takipçileriyle paylaştı ve Alanya’nın tarihi hazinesi hakkında bilgiler verdi.

AŞKLARINI ALANYA’DA TAÇLANDIRDILAR

Illusion Palm Beach’te düzenlenen özel bir akşam yemeği organizasyonu sırasında romantik anlar yaşandı. Sakhievv kullanıcı isimli Influencer Sakhiev Abduvali, sevgilisi _feruzayusupova kullanıcı isimli Feruzabonu Yusupova’ya evlilik teklifi etti ve ‘evet’ cevabını aldı. Evlilik yolundaki ilk adımlarını, arkalarında büyüleyici Alanya Kalesi manzarası eşliğinde, Alanya’nın dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’nda atan çift, “Alanya’nın muhteşem atmosferi bu özel anımızı daha da unutulmaz kıldı. Bizlerle ilgilenen herkese çok teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını ifade ettiler. Bu özel an, ekipteki diğer influencerlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı ve kutlamalar Illusion Event Hall’de devam etti.

INFLUENCERLARA ÖZEL ALANYA MENÜSÜ ÇIKARILDI

Influencer grubuna, kaldıkları otelde Alanya’nın yöresel lezzetlerinden oluşan özel bir menü sunuldu. Bu özel menü, Alanya’nın zengin mutfağını tanıtmak ve influencerlara unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşatmak amacıyla hazırlandı. Menünün içerisinde, Alanya’nın tescilli yemeklerinin yanı sıra yerel mezelerden, geleneksel tatlılara kadar geniş bir yelpazede lezzetler yer aldı.


ETİKET


Foto Galeri

Alanya’dan Taşkent’e Direkt Uçuş Seferberliği
Alanya’dan Taşkent’e Direkt Uçuş Seferberliği
Alanya’dan Taşkent’e Direkt Uçuş Seferberliği
Alanya’dan Taşkent’e Direkt Uçuş Seferberliği