Alanya Uluslararası Caz Günleri’ne hazırlanıyor

321

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Summer Garden’ın katkılarıyla TRT HD, Dream Tv ve Radyo D’nin de medya sponsoru olarak destek verdiği Alanya Uluslararası Caz Günleri, Eylül 2014’de 12. yılını kutluyor. Bugüne kadar Türkiye’den ve yurt dışından yüzlerce sanatçıyı ağırlayan Alanya Uluslararası Caz Günleri bu yıl da yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşacak. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada, ülkemizde yapılan caz festivalleri arasında kalitesiyle kısa süre içinde caz camiasından kabul görerek istikrarla devamlılığını sağlamakta olan Alanya Caz Günleri’nin her geçen yıl daha da gelişerek tüm caz müzisyenlerinin çalmayı keyifle kabul ettiği bir organizasyon halini aldığını belirtti.

Bu yıl Kerem Görsev Trio Feat, Ernie Watts Special Guest: Elif Çağlar Muslu, Giedre & Jazz Miniatures, Dominic Miller Band, Daumants Kalnins Jazz

Quintet, Pınar Dönmez gibi Türkiye’nin ve dünyanın ünlü caz müzisyenleri tarihi Kızılkule’nin eşsiz atmosferinde, yeni albümlerinden caz standartlarına kadar geniş bir repertuarla dinleyicilere unutulmaz, müzikle dolu geceler yaşatacaklar. Her yıl olduğu gibi 12. yılında da dünyaca ünlü caz sanatçılarını Alanya’da ağırlayan 12. Alanya Caz Festivali, yabancı müzisyenlerin de katılımıyla, halkımızın yanı sıra, şehrimize turist olarak gelen ve yerleşik yaşayan yabancı nüfusu da hedefleyerek müziğin evrenselliğini tüm dinleyicilere yaşatacaktır. Konserlerin ücretsiz ve halka açık olacağını belirten Nazmi Uyar, bu organizasyona tüm vatandaşların davetli olduğunu ifade etti.

 

Program:

18 EYLÜL 2014 PERŞEMBE – SAAT: 21.00

KEREM GÖRSEV TRİO FEAT. ERNİE WATTS

SPECİAL GUEST: ELİF ÇAĞLAR MUSLU

19 EYLÜL 2014 CUMA – SAAT: 21.00

GİEDRE & JAZZ MİNİATURES

20 EYLÜL 2014 CUMARTESİ – SAAT: 21.00

DOMİNİC MİLLER BAND

21 EYLÜL 2014 PAZAR – SAAT: 20.30

DAUMANTS KALNİNS JAZZ QUİNTET

21 EYLÜL 2014 PAZAR – SAAT: 22.00

PINAR DÖNMEZ