Foto Galeri

‘Kendimi evimde gibi hissediyorum’

386

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), yerli ve yabancı misafirlerin plajlarda daha huzurlu olabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Dört dilde hazırlanan broşürleri tatilcilere dağıtan ALTİD’e bağlı özel güvenlik görevlileri, bir yandan da seyyar satıcı ve plajda uygun hareket etmeyen kişileri merkezi kamera kontrol sistemi veya yakın takip yöntemiyle tespit ediyor. Plaj özel güvenlik görevlileri, kişiler hakkında gerekli işlemleri Alanya Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi Zabıta Birimi görevlileri ile yapıyor. Plajlarda sertifikalı 28 özel güvenlik görevlisi bulunuyor. Yerli ve yabancı turistler ise plaj güvenliği uygulamasından oldukça memnun.

‘YİNE ALANYA’YA GELECEĞİM’

Türkiye’ye tatil amaçlı 8 defa giriş yaptığını söyleyen ve bu girişlerin son 4’ünün 1 yıl içerisinde Alanya’ya olduğunu belirten Alman turist Julia Westenberger, “Alanya her anlamda çok güvenli bir yer. Kendimi evimde gibi hissediyorum. Bundan sonra da Alanya’ya gelmeye devam edeceğim” dedi.

‘EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞIYORUZ’

Bölge turizminin yönetimi açısından genel değerlendirme yapan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: Valilik, Kaymakamlık, Antalya Büyükşehir ve Alanya belediyeleri, Emniyet Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte Alanya’nın geleceği için el birliğiyle çalışmaktayız. Güvenlik ve dolayısıyla huzur, hem yerleşik yaşayan insanlarımız, esnafımız, hem de Alanya’ya tatil amaçlı gelen misafirlerimiz açısından oldukça önem taşıyor.

‘HER KONUDA ÇALIŞACAĞIZ’

Turizmin tek bir elden yapılamayacağını, şehrimizin tüm dinamikleriyle ahenk içerisinde çalışması gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bizler de ALTİD olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden geleni imkanlar dahilinde yapmaya, bölge turizminin markalaşması yolunda çıtayı bir üst seviyeye taşımaya ve her fırsatta dünya ölçeğinde tanıtım gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
Foto Galeri

‘Kendimi evimde gibi hissediyorum’