Foto Galeri

ITB’de ‘Son dakika’ sinyali

488

 

Dünyanın turizm borsası olarak değerlendirilen ITB, Almanya’nın başkenti Berlin’de sürüyor. Alanya, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) çatısı altında fuarda yer alıyor. Fuar tanıtımı için Berlin’de bulunan, tur operatörü ve medya temsilcileriyle görüşmeler yaptıklarını söyleyen Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, şunları kaydetti:

“BU SÜREÇTEN BAŞARIYLA ÇIKACAĞIZ”

Tur operatörleriyle yaptığımız görüşmeler ışığında bu pazarda bir takım eksiler olmasına rağmen son dakika satışlarıyla belirli bir toparlanma sürecine girileceği öngörülüyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta önümüzdeki üç ay içerisinde desteklenerek uçak hareketliliğinin devamlılığının sağlanması. Türkiye turizminin gelmiş olduğu noktayı değerlendirirsek alacağımız önlemlerle bu seneyi atlatabileceğimiz kanaatindeyim. Ümit ediyorum ki tüm sektörde faaliyet gösteren başta konaklama birimleri,  doğru planlamalar yaparak önümüzdeki sezona kendilerini hazır edebilirler. ITB’de 5 gün boyunca görüşmelerimiz devam edecek. Türkiye turizmi ve turizmcisi son derece güçlü ve bu zor süreçten başarıyla çıkacaktır.

TURİZM BAKANI ALANYA STANDINDA

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Alanya standını ziyaret ederek turizmcilerle görüşme yaptı. Ayrıca ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Tanıtma Müşaviri Dr.Tahsin Yılmaz’a plaket verdi.
Foto Galeri