Foto Galeri

Hindistan temasları tamam

327

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türk Hava Yolları’nın (THY) oluşturduğu Türkiye heyeti Hindistan’ın Mumbai ve Yeni Delhi şehirlerinde iki önemli çalıştaya imza attı.

 

İlk çalıştayı Mumbai’de gerçekleştiren Türkiye, ikinci çalıştayı da Yeni Delhi’de gerçekleştirdi. Mumbai’de büyük bir ilgi gören turizmcilerimiz Yeni Delhi’de daha yoğun bir katılım ile karşılaştı.

 

Yeni Delhi Türkiye Büyükelçisi Dr. Burak Akçapar’ın açılışını yaptığı etkinlikte Hindistanlıları Türkiye’ye davet etti. THY’nin diğer şehirlere de uçması için gayret sarf ettiklerini belirten Büyükelçi Akçapar, “Türkiye’ye gelen Hint turist sayısı sürekli artış gösteriyor” dedi. 2012 yılında TÜROFED’in yaptığı etkinliğin çok önemli olduğunu hatırlatan Akçapar, bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde TÜROFED, TÜRSAB ve THY’nin katılımının anlamlı olduğunu, bu işbirliğinin kendilerine de güç vereceğini belirtti.

 

Yeni Delhi’deki çalıştayda konuşan TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi ve önceki dönem Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner de, Hindistan pazarının Türkiye açısından önemli olduğunu belirterek yapılacak her etkinliğin etkisinin büyük olacağını, TÜROFED olarak yapılacak tüm etkinliklere destek vereceklerini ifade etti.

 

Yeni Delhi’deki geceye OTOAI Başkanı Guldeep Sing Sahni, TAFI Başkan Yardımcısı Praveen Chung ve yerel acentaların yetkilileri katılım gösterdi. Yapılan etkinlik sonrasında Türkiye heyeti Türkiye’ye dönüş yaptı.

 
Foto Galeri

Hindistan temasları tamam