Foto Galeri

Alanya iç pazar atağında (EMITT 1. GÜN)

356

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın (THY) kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katıldığı, 80 ülkeden destinasyon tanıtımlarının yapıldığı dünyanın en kapsamlı 5’inci turizm fuarı EMITT’te Alanya tanıtımı Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) çatısı altında yapılıyor.

“ALANYA HEYETİ İSTANBUL’DA”

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, TAV Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay. Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Alanya standını ziyaret eden önemli isimler arasında dikkat çektiler. Yetkililer turizmin genel gidişatıyla ilgili değerlendirmede bulundular. Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Kasımoğlu Kerim Yılmaz, tanıtım çalışmaları ve görüşmelerde yer aldılar.

“İÇ PAZAR DAHA DA ÖNEM KAZANDI”

Dünyanın en prestijli beş turizm fuarı içinde gösterilen EMITT’te temaslara başladıklarını söyleyen Alanya Belediyesi ve ALTAV Başkanı Yücel, “70 ülke ve 800 katılımcı fuarda yer alıyor. Global turizm sektörünün çok önemsediği bu fuarda 17 yıldır yer alıyoruz. Dünya ölçeğindeki terör olayları ve ekonomik krizlerin derinden etkilediği sektör için daha da önem kazanan iç pazar tanıtımlarına burada ağırlık veriyoruz. Dünyanın en huzurlu ve en güvenli şehirlerinden birinin Alanya olduğunu vatandaşlara hem de sektör dinamiklerine anlatıyoruz ve Alanya için atacakları adımlarda kolaylık sağlayacağımızı belirtiyoruz” dedi.

“BİRLİK İÇİNDEYİZ”

Bu Sene 21’incisi düzenlenen EMITT’te kaynak pazar acente ve tur operatör temsilcileriyle birebir önemli görüşmeler yaptıklarını söyleyen TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Geçen yıldan itibaren iç pazarda da tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik. Yurt dışı pazarlarından oluşan açığı iç pazar ile kapatma adına çalışmalar içerisindeyiz. Alanya’nın tüm kurum temsilcileriyle burada aktif olarak çalışması sektörde elimizi güçlendiriyor.

“TATİL DÖNEMİ BÖLGE BÖLGE ZAMANA YAYILMALI”

İç pazarda okul tatil planlamalarının bölge bölge ayrıştırılarak daha geniş zamana yayılması turizm sektörü için çok önemli. Hükümetin de gündeminde olan bu konuyu burada etkili isimlerle görüşme fırsatı bulduk. Umarım yakın bir zamanda sonuca kavuşturularak sektörün içinde bulunduğu durumdan çıkması açısından fayda sağlar” dedi. Dört gün sürecek olan fuar 29 Ocak pazar akşamı kapılarını kapatacak” dedi.
Foto Galeri

Alanya iç pazar atağında (EMITT 1. GÜN)
Alanya iç pazar atağında (EMITT 1. GÜN)