‘Yeni yıla umutla bakıyoruz’

302

Değerli Üyemiz,

Zor bir yılı geride bıraktık. Koronavirüs salgını sektörümüze darbe vurdu ve tarihimizin en ağır krizini yaşadık, yaşıyoruz. Her ne kadar krizlere alışık ve kısa zamanda üstesinden gelebilen bir sektör isek de pandemiyle birlikte yaşanan süreç hepimiz için son derece olumsuz ve ne yazık ki bizlerin halledemeyeceği,  her anlamda yıpratıcı bir süreç oldu.

Bu süreçte bizler başta bakanımız olmak üzere ilgili merciler ile sorunları ve olası sonuçlarını görüşerek destek noktasında taleplerimizi ilettik ve sizlere hem bu konuları hem de sektörümüzle ilgili konuları, bilgileri aktarmaya gayret ettik.  Arzumuz, sizler ve hepimiz adına çok daha fazlası idi ki bu konuda gayretlerimizi sürdüreceğiz.

Yeni bir yıla girdik. Bu yılın hepimiz, bölgemiz, ülkemiz ve tüm dünya adına çok daha iyi bir yıl olması en büyük temennimiz. Turizmde toparlanma sürecinin bugünden yarına olamayacağını geçmiş tecrübelerimizden de biliyoruz.  Ancak her şeye rağmen bu yılın geçmiş yıldan daha olumlu olacağına dair işaretler de mevcut ve deneyimlerimiz önümüzdeki sezonda bizlere avantaj sağlayacak. Tüm bu işaretlere ve deneyimlerimizin getirdiği avantajlara rağmen,  ihtiyatlı bir şekilde gerçekçi planlamalar yapıp hareket ederek bu seneyi de geçirecek ve umut ediyorum ki yıl be yıl arzu ettiğimiz seviyelere ulaşacağız.

Yeni yılınızı; sizlere, aileniz ve tüm sevdiklerinize sağlık, huzur ve başarılar getirmesi dileklerimle kutluyor sevgi ve saygılar sunuyorum.

Burhan Sili

Başkan

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği

Photo by Natalya Zaritskaya on Unsplash