TÜROFED, Avrupalı turist sayısını artırmak için işbirliği yapacak

426

Bağımsız Seyahat Acenteleri Örgütü Başkanı Manuel Molina, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) daveti üzerine Antalya’ya geldi. TSS Başkanı Manuel Molina, TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve TÜROFED Yönetim Kurulu bir basın toplantısı düzenleyerek yapacakları işbirliği hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Önemli işbirliği

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı (ALTİD) Burhan Sili’nin de katıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan TÜROFED Başkanı Osman Ayık şöyle konuştu: “Almanya’dan çok önemli bir misafirimiz var. Siz değerli basın mensuplarıyla, Almanya’nın büyük seyahat gruplarının başında bulunan Manuel Molina’yı tanıştırmak için bir araya geldik. 2214’ü Almanya’da olmak üzere Avrupa’da 3200 Bağımsız Seyahat Acentesini bir araya getiren Touristic Service SystemGmbtl – TSS aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 3 buçuk milyon pax’a sahip olan TSS’nin yıllık 4 milyar Euro civarında bir geliri bulunmaktadır. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) olarak TSS ile bundan sonraki süreçte işbirliği yapmak için bir araya geldiğimizi öncelikli sizlerle paylaşmak isteriz. Bundan sonraki süreçte kendileriyle beklentilerimizi değerlendirip, geliştirmek doğrultusunda bir işbirliği yapacağız.

“Bu işbirliğine önem veriyoruz”

TSS’nin en önemli özelliği bildiğiniz gibi bağımsız ve bağlantısız bir grup olmasıdır. Dolayısıyla biz TSS grubunu çok önemsiyoruz. Bu işbirliğine de çok önem veriyoruz. Ülkemizin bu işbirliğinden olumlu anlamda faydalanacağına inanıyoruz.

Birebir satış

Her şeyi internete bırakamayız. Biz bunu birebir yapacağız. Bu da satışlarımızı arttırmış olacak. Almanya’da önemli 2 destinasyon bulunmakta. Bizim yapmak istediğimiz de bilginin yüz yüze ulaşılmasını sağlamaktır.

“Lokomotifimiz Almanya”

Alman pazarı, yüksek performans gösteren bir pazar. Bu sene Rusya Federasyonu’nda bir kayıp yaşadık. Burada da lokomotifimiz Almanya. Bu sene bir takım aksiyon ve faaliyetlerimiz oldu. Burada önemli bir kaynak pazarımız var. Her türlü adım ve faaliyetleri atarak, devam ettireceğiz. Almanya’da İspanya’nın yakaladığı sayıları yakalamak istiyoruz.”

“İşimiz insan”

Manuel Molina ise Antalya’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Molina şu açıklamalarda bulundu “Öncelikle Osman Bey’e nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu aynı zamanda iyi bir iş başlangıcının da temelini oluşturacaktır. Osman Bey’in beni sizlerle tanıtmış olduğu gibi Almanya’da 1992 yılında bir seyahat acentası ile işe başladım.

Bugün ise şirketimizi uluslararası boyuta taşımış bulunmaktayız. Piyasayı çok yakından takip ettiğimiz için yeni deneyimler ve satış pazarları açacağız. Bugünkü iletişimde, iletişim çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Karar veren dostlarla kararlar alıp, bunu yaymaya bakacağız. Osman Bey ile tanıştığıma da çok memnun oldum. Kendisiyle iyi bir işbirliği yapacağımıza dair inancım tam. Teknoloji dünyasında yaşıyoruz ama işimiz insan. Burada olmaktan dolayı da oldukça mutluyum.

Uzun vadeli işbirliği

TSS olarak yılda toplam 3.5 milyon pax yapıyoruz. Bu rakamın 1.2 milyonunu Türkiye’ye gönderiyoruz. TÜROFED ile yapacağımız işbirliği bizim için uzun soluklu bir işbirliğinden ibaret olacak. Bunun sonucunu da uzun vade de almış olacağız.”