Foto Galeri

‘Turistik tesislerin kalitesi artacak’

392

KAYIT DIŞI TATİL MODELİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda turistik tesislerde çalışan personellerin niteliğinin arttırılma yolları, ‘ikincil konutlar’ olarak tabir edilen ve kayıt dışı ekonomiyi büyüten aynı zamanda turistik tesislerde olduğu gibi güvenlik sorgulamalarının yapılamadığı turistik daire kiralamaları, arıtma ve su depolarının temizlenmesi, çevre kirliliği, sahte ve kaçak içkilerle etkin mücadelenin devam ettirilmesi, ALTİD’e bağlı bulunan ve Alanya Merkez plajlarında hizmet veren cankurtaran, güvenlik ve temizlik görevleri hizmetlerinin diğer bölgelere de yayılabilmesi gibi konular görüşüldü.

“TANITIMA KATKIDA BULUNUYORUZ”

Toplantıda gündem konularıyla ilgili konuşan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, dernek olarak Alanya Tanıtma Vakfı’na (ALTAV) maddi anlamda en büyük desteği veren kurumlardan olduklarını söyleyerek, Alanya tanıtımları çerçevesinde şehirde yapılan festival, fuar ve sportif etkinliklere direkt veya dolaylı olarak katkıda bulunduklarını ve bulunmaya da devam edeceklerini ifade etti.

“KAÇAK ACENTE İLE MÜCADELE EDİLECEK”

Yerinde tanıtım ve misafir memnuniyetinin birbirine paralel değerler olduğunu dile getiren Sili, tur satın alacak misafirlerin TÜRSAB belgeli acenteleri tercih etmeleri yönünde tesislerin bilgilendirme panolarına farklı dillerde uyarı levhaları asılacağını söyledi.

“BÜTÜNCÜL BİR YAKLAŞIM HEDEFLİYORUZ”

Konuşmasının devamında Başkan Sili, şunları söyledi: Bölge otelcilerimizin dernek başkanları, önümüzdeki dönemde yapacağımız tüzük değişikliğiyle birlikte ALTİD’in yönetim kuruluna girmiş olacaklar. Bölgesel dernek yönetimlerinden, yapacağımız bu tüzük değişikliğiyle ilgili destek gördük. Yine yapacağımız bir başka köklü değişiklikle Bakanlık belgeli tesislerin dışında kalan ve sektörde ikilik oluşmasına sebep olan Belediye belgeli tesisleri de belirli kriterler dahilinde bünyemize katarak etki alanımızı genişletip sektörel sivil toplum kuruluşu olarak öncülük yapacağız. Tüzük gereği derneğimize üye olamayan otel yöneticilerinden bu değişiklikle ilgili yine destek gördük. Bu değişikliklerle toparlayıcı olabilmeyi ve Belediye belgeli tesislerin kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz.
Foto Galeri

‘Turistik tesislerin kalitesi artacak’
‘Turistik tesislerin kalitesi artacak’