Foto Galeri

‘Yaşanabilir Bir Dünya Bırak Projesi’ tanıtıldı

100

Alanya Kaymakamlığı ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa uyguladığı “Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırak” projesinin tanıtım programı Alanya Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

Etkinliğe Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal’ın yanı sıra yerli ve yabancı vatandaşlar katılım gösterdi.

‘SOKAĞA ATILAN KÖPEĞİN HİKAYESİ KISA FİLM OLDU’

Programda Emniyet Teşkilatında kurulan Doğa Ve Hayvanları Koruma Polislik Birim Amirliği hakkında bilgi verildi. Hayvanlara karşı işlenen suçların faillerine gerekli yaptırımları en kısa zamanda uygulanması ve işlenmesi muhtemel suçların önüne geçmek amacıyla İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılmış olan HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) isimli mobil uygulaması da detaylı anlatıldı. Program sonunda, hediye olarak alınan bir köpeğin aylar sonra sokağa atılmasını anlatan kısa film gösterimi de yapıldı.


ETİKET


Foto Galeri

‘Yaşanabilir Bir Dünya Bırak Projesi’ tanıtıldı