Foto Galeri

‘Sporla bir adım öndeyiz’

199

Türkiye’de ikinci kez yine Alanya’da düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları Serisi Oceanman tamamlandı. Yarışlarda iki gün boyunca 24 ülkeden 1100 sporcu kıyasıya mücadele etti.

 

Oceanman Türkiye; Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) katkılarıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Keykubat sahilinde başlayan final günü 10 kilometre Oceaman ve 5 kilometre Oceanman yarışları yapıldı. Zorlu parkurda yüzücüler için su yüzeyinde mola ve beslenme alanları oluşturuldu.

‘ALANYA’DA İYİ İŞLER YAPILIYOR’

TGA ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, yaptığı açıklamada, iyi işlerle ön planda olan şehirlerin dünyada tercih edilebilir turizm şehirleri arasında ilk sıralarda yer aldığını vurgulayarak, “Bu iyi işlerden biri de yerinde tanıtım ve sportif faaliyetler. ‘Alanya’nın bir değeri’ halini alan Oceanman de buna iyi bir örnek. Emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TANINMIŞ İSİMLER ÖDÜL VERDİ

Dereceye giren sporculara ödüllerini Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eski Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Oceanman Türkiye Kurucu Ortağı Abdurrahman Açıkalın, Oceanman CEO’su Fermin Egido, Organizasyon Direktörü Alper Şensan ve Gençlik Spor Müdürlüğü’nü temsilen Sami Açıkalın verdi.


ETİKET


Foto Galeri

‘Sporla bir adım öndeyiz’