Foto Galeri

‘Siyaset üstü kurumuz’

378

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Çelik’e, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi eski milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP Alanya Belediyesi Başkan Adayı Adem Murat Yücel ve diğer partililer eşlik etti.

‘ESKİDEN OLDUĞU GİBİ BİR MARKA’

Ziyarette konuşan Çelik, ülke adına Alanya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu dile getirerek “Çocukluğumuzda ‘Turizm’ dendiğinde aklımıza hep Alanya gelirdi. Sonradan öğrendik ki turizm meğerse tüm Antalya’da varmış. Eskiden olduğu gibi Alanya, halen dünyada bir turizm markasıdır” dedi. Alanyalıları kutladığını belirterek konuşmasını sürdüren Çelik, “Alanyalıları yürekten tebrik ederim. Alanya’yı huzur ve güvenin olduğu bir yer haline getirmişler” şeklinde konuştu.

‘HIZLI TREN MESELESİ VAR’

Alternatif turizmin önemine vurgu yapan Çelik, her yıl 3 milyon insanın İspanya’ya bisiklet sporu için gittiğini söyleyerek, “Tabiki altyapı ve ulaşım bu anlamda çok önemli. Alanya’nın bir hızlı tren meselesi var. Bu hızlı tren şu anda ihale aşamasında bekliyor. Çalışmalar bu konuda hızlandırılmalı ve Alanya da bu nimetten faydalanmalı” dedi.

‘SİYASET ÜSTÜ KURUMUZ’

Yerel seçimler öncesinde ziyarette bulunan MHP heyetine teşekkür eden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili de, ALTİD’in siyaset üstü bir kurum olduğunu, hangi parti olursa olsun seçilecek olan yönetimle ahenk içerisinde çalışmak istediklerini ifade etti.

‘HIZLI HAREKET EDİLMELİ’

Öte yandan Büyükşehir Yasası ile kapanacak olan Alanya’nın 16 beldesiyle ilgili de “Bu beldelerin biranda kapanacak olması, toparlanma açısından biz turizmcilerin kafasında birtakım soru işaretleri oluşturuyor. Seçilecek olan yönetimlerin hızlı hareket ederek sistemin iyi şekilde çalışması için büyük çaba harcaması gerekiyor” uyarısında bulundu.

‘HER KARARA TURİZMCİLER ORTAK OLACAK’

Alanya Belediyesi Başkan Adayı Yücel ise “Alanya’da turizmden evine ekmek girmeyen aile yok. Göreve gelmemiz halinde alacağımız her karara turizmcilerimizi de ortak edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 
Foto Galeri

‘Siyaset üstü kurumuz’