Foto Galeri

Otomatik ray sistemiyle denize girebilecekler

630

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) desteği ile hayata geçirilen Gökkuşağı Engelsiz Halk Plajı’na Alanya Belediyesi tarafından tekerlekli sandalye kullanan bireyler için denize ulaşma platformu kuruldu.
Engelli bireylerin hiç kimseden destek almadan bireysel olarak denize girmelerini sağlayacak engelsiz plaj platformu engelli bireylerin kullanımına açıldı. Plajın doğal yapısına hiçbir müdahale edilmemesi için demonte olarak tasarlanan proje Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Hazırlanan platform, yaz sezonu öncesi kurulup kış dönemlerinde kaldırılabilecek.
BAŞKAN YÜCEL: “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMA”
Uygulamaya koyulan sistem hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Belediyesi olarak tüm sosyal projelerde öncülük yaptığımız gibi Engelsiz Kent Yönetmeliği’ne uygun olarak bir projeye daha imza attık. Şehrimizde hem yerleşik yaşayan hem de tatil amaçlı gelen engelli misafirlerimizin dünyanın en güzel plajı Kleopatra’ndan daha fazla faydalanabilmelerini hedefliyoruz” dedi.

 
Foto Galeri

Otomatik ray sistemiyle denize girebilecekler