Foto Galeri

Meeting Point Alanya buluşması yapıldı

48

 

Ağırlıklı olarak Avrupa pazarında faaliyet gösteren turizm seyahat acentesi Meeting Point şirketinin yetkilileri Alanya’da temaslarda bulundu. Heyet, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ile ALTİD ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu’dan bilgiler aldı.

Alanya Kalesi’nde gerçekleşen görüşmede, devam eden turizm sezonu ve önümüzdeki yıllarda yapılacak olan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.  Bu yıl Avrupa pazarında, Alanya’nın oldukça rağbet gördüğünü ifade eden Meeting Point yetkilileri, her geçen gün, Alanya turizminin daha ileriye gideceğine inandıklarını belirttiler.

Görüşme ile ilgili bir açıklama yapan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, Meeting Point’in farklı markalar ile Avrupa pazarında tur operatörü olarak faaliyet gösterdiğini söyleyerek, “Alanya’da ne tür yeni çalışmalar yapılabilir, Alanya’nın Avrupa pazarından hak ettiği ilgiyi görmesi için neler yapılabilir, firmanın bizden beklentileri nelerdir ve bizim onlardan taleplerimiz nelerdir gibi konularda, Sayın Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdik. Verimli bir toplantı oldu. Alanya’nın Avrupa pazarında tekrar söz sahibi olabilmesi adına neler yapılabileceği ile ilgili fikir birliğine vardık. Tek pazardan yoğun talep almak yerine, Avrupa ve farklı pazarlardan dengeli talep gören bir turizm destinasyonu olmak için çaba sarf ediyoruz. Bu doğrultuda farklı pazarların temsilcileri ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.

“BÖLGEMİZ İÇİN MÜKEMMEL RAKAMLAR”

Görüşme sonrası bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yerel yönetim, ALTİD VE ALTAV olarak turizmin önde gelen kuruluşları ile bir araya geliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Corendon ile bir araya gelmiştik, bugün de köklü bir kuruluş olan Meeting Point’in hem şirket yetkilileri hem de Avrupa ve ülkemizdeki sorumlu acente yetkilileri ile bir araya gelerek, şu andaki Avrupa pazarının durumunu ve önümüzdeki yıllardaki hedeflerimizi konuştuk. Meeting Point’in turizmin altın yılı diye adlandırılan 2019 yılında 259 bin olan kapasitesini 1 Temmuz itibariyle henüz sezonun yarısındayken aşması bizim için ve bölgemiz için son derece sevindirici” diye konuştu.


ETİKET


Foto Galeri

Meeting Point Alanya buluşması yapıldı