Foto Galeri

İstanbul’da Alanya rüzgarı esecek

367

 

Dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) aralıksız katılım göstererek Alanya tanıtımı yaptıklarını söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, 63 metrekarelik özel hazırlanmış stant ile 3 numaralı holde B318 nolu Alanya standında, tur operatörü temsilcileri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle önemli görüşmeler yapacaklarını ifade etti.

“GAZİPAŞA-ALANYA HAVALİMANI ÖNE ÇIKARILACAK”

Dünya ülkelerinin buluştuğu EMITT’e 20 yıldır katıldıklarını belirten Sili, “Alanya’nın kış döneminde neden tercih edilebileceğine yönelik avantajlar, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndaki son gelişmeler ve düzenlemeler, engelsiz kent çalışmaları, spor kulüplerinin kamp yapabilmelerine yönelik sağlanan imkanlar, sağlık turizmi gibi konularda ağırlıklı olarak görüşmelerimiz olacak” dedi.

DÜNYA TURİZMİNİN NABZI İSTANBUL’DA ATACAK

28–31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde fuar süresince yapılacak panellerde “Turizmde Markalaşma” ve “Sağlık Turizmi” konuları işlenecek. EMITT, 20’nci yılında erken rezervasyon indirimleri, tatil çekilişleri, Türkiye’nin dahil olduğu 80 ülkenin tatil destinasyonları tanıtımları ile seyahat tutkunları için öne çıkan bir buluşma noktası olacak.

70 BİN METREKARE ALANDA YAPILACAK

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nin 70 bin metrekarelik 11 salonunda gerçekleşecek fuarda ülke sergi alanları, Türkiye’nin tatil destinasyonları, kış ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turizm merkezleri, tur operatörleri, acentalar ve oteller katılımcı olarak yer alacak ve fuar ziyaretçilerine birbirinden renkli tatil destinasyonlarını tanıtacaklar.

4 BİN 500 KURUM KATILACAK

EMITT’e 80 ülkeden toplamda 4 bin 500 kurum, kuruluş ve beldenin katılması hedefleniyor. Fuar ziyaretçileri bu katılım çeşitliliğiyle 2016 yılı tatil planlarını gerçekleştirme ve yeni destinasyonları yakından tanıma imkanı yakalayacaklar.
Foto Galeri