Foto Galeri

‘İran pazarı gelişmeye açık’

389

 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), İran pazarının hareketlenmesi amacıyla hazırladığı Antalya-İran Turizm Zirvesi programı tamamlandı. Zirve kapsamında, 81 İranlı seyahat acentesiyle 12 gazeteci Antalya’ya geldi. Mardan Palace’ta 2 gün süren toplantıda Alanyalı acente ve otel işletmecileri de yer aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, İranlı acente temsilcileri beraberindeki İranlı gazetecilerin çalışma grubunda yer almasının önemine dikkat çekti.

“BU COĞRAFYAYI VE İNSANLARINI KENDİLERİNE YAKIN HİSSEDİYORLAR”

BAKA’nın önemli bir çalışmaya imza attığını belirten Sili, “İran, yerinde görüşmeler yaptığımız ve ‘gelişmeye açık’ olarak nitelendirdiğimiz bir pazar. Türkiye’yi son derece seviyorlar ve  kendilerine yakın hissediyorlar. Hem İran’da hem Türkiye’de yapmış olduğumuz temaslarda İranlıların tatil önceliklerinin Türkiye olduğu ifade ediliyor. Bu pazardaki çalışmalarımızı sıklaştırarak bu ülkeden daha fazla sayıda misafir alabileceğimize inanıyorum. Emeklerinden dolayı BAKA idareci ve çalışanlarına turizme yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“20’ŞER DAKİKALIK GÖRÜŞMELER YAPILDI”

Antalya-İran Turizm Zirvesi’nde Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve ALTİD olarak çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, “Turizmcilerimiz ve İranlı operatör ve acente temsilcileri randevu sistemiyle iki gün boyunca 20’şer dakikalık görüşmeler yaptılar. İran pazarı bizim için alternatif bir pazar. İran’la olan turizm ilişkilerimizin gelişmesi bakımından çok değerli bir buluşma” dedi.

“GAZİPAŞA-ALANYA HAVALİMANI İRAN’A BAĞLANMALI”

İran’ın nüfus bakımından önemli bir pazar olduğuna işaret eden Caligo Tour ortaklarından ve pasotatil.com Koordinatörü Ziya Ünal da “80 milyon nüfuslu bir pazar gözardı edilemez. Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nı (GZP) bu ülkeye etkin bir şekilde bağlamak için hem İran’da hem ülkemizde görüşmeler yapıyoruz” dedi.
Foto Galeri

‘İran pazarı gelişmeye açık’