Foto Galeri

Engelsiz Turizm Komisyonu Alanya’da toplandı

303

 

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde yapılan, Alanya Belediye Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er’in katıldığı toplantıya, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı temsilen Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Pamukçuoğlu, Kontrolörler Kurulundan Başkontrolör İrfan Akıncı ve Engelsiz Turizm protokol ortakları tarafından atanan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) komisyon temsilcileri katıldı.

Toplantı’da Engelsiz Turizm Komisyon Sekreteri ve Sosyal Hizmetler Koordinatörü Münir Altıoğlu, Engelsiz Turizm Projesi’ne ilişkin tamamlanan ve devam eden çalışmaların sunumu gerçekleştirdi. Deniz turizmi ve tarihi mekânlarda engelli ziyaretçiler için ulaşılabilirlik çalışması yapılması konusunda etkin adımlar atılması kararı alındı. Toplantıda, havalimanı ulaşım hizmeti veren firma araçlarının da ulaşılabilirliğinin önemi benimsenerek bu konuda çalışma yapılması kararlaştırıldı.

PROTOKOLÜN SÜRESİZ OLARAK UZATILMASI KONUSUNDA ORTAK GÖRÜŞ BENİMSENDİ

Alanya Belediye Başkan Vekili Tunahan Kasapoğlu, Alanya olarak Engelsiz Turizm konusunda bugüne kadar yapılan çalışmaların artarak devam ettiğini söyledi.  Alanya Belediyesi sınırlarına dâhil olan belde belediyelerin de sürece dâhil edilmesi gerektiğini bu çerçevede ek süreye ve yeni planlamalara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Kasapoğlu, 2014 Aralık ayında süresi bitecek olan Engelsiz Turizm Protokolü’nün uzatılmasından yana olduklarının altını çizdi.

Engelsiz Turizm protokol ortaklarının temsilcileri yaptıkları değerlendirme neticesinde protokolün güncellenerek süresiz olarak uzatılması kararı benimsendi.

İŞBİRLİĞİMİZİN ARTARAK DEVAM ETMESİ GEREKİYOR

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Pamukçuoğlu, toplantıya ilişkin yaptığı değerlendirmede; Alanya merkezde yapılan çalışmaların yüksek başarı oranına sahip olduğunu kaydetti. Pamukçuoğlu, birleşen beldelerin sürece dâhil olması nedeniyle tüm bölgenin ulaşılabilirliğinin sağlanması ve engelsiz turizmin altyapısına yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi sürecinde gerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı gerekse diğer protokol ortaklarının artan işbirliği ile çalışması gerektiğini vurguladı.

 
Foto Galeri