Foto Galeri

Doluluk oranları Noel’de artacak

609

 

ALANYA’DA bulunan açık otellerin doluluk oranlarının yüzde 55-60 dolayında olduğunu söyleyen Balıkçıoğlu, “Noel tatili dolayısıyla oluşan rezervasyon rakamlarına göre bu oran yüzde 70’lerin üzerine çıkacak.

‘RUSLAR MAHMUTLAR BÖLGESİNDE’

Yerel yönetimlerden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda Alanya’da 26 bin 800 konutun yabancılar tarafından mülk edinildiğini biliyoruz. Bu konut sahiplerinin 12-15 bin kadarı 12 ay boyunca Alanya’da ikamet ediyor. Ağırlıklı olarak Almanya, Finlandiya, Hollanda, Danimarka, Belçika ve Rusya vatandaşları 12 ay boyunca Alanya’da ikamet ediyorlar. Mahmutlar bölgesinde özellikle Rus vatandaşları biraz daha ön plana çıkıyor.

‘KENDİ KÜLTÜRLERİNİ YAŞIYORLAR’

ALTİD olarak desteklediğimiz Alanya’da kurulan Noel Pazarı şenliği Alanya Belediyesi’ne bağlı olan Yabancılar Meclisi ile Alanya İskele Meydanı’nda 8 Aralık’ta yapılmıştı. Bu etkinliklerde 47 ülke vatandaşı örf ve adetlerini, inançlarını Alanya’da yaşama fırsatı bulabiliyorlar. 25 Aralık tarihinde İsa’nın doğumunun kutlandığı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinen yerleşik yabancılarımızın Hıristiyan bayramını ALTİD yönetimi olarak kutlarız. Bu vesileyle turizmcilerimizin ve kendi halkımızın da yaklaşan yeni yılını kutlarız” dedi.

 
Foto Galeri