Foto Galeri

Belçika’da Alanya Tanıtımı

804

Alanya Belediyesi’nin de üyesi bulunduğu Avrupa Birliği projesi ” Kültürlerarası Etkileşimin Arttırılmasında Yeni Yaklaşımlar ” konulu toplantı Belçika’da yapıldı. Toplantıya Alanya adına Alanya Belediyesi AB Danışmanı Arif Tok katıldı.

Türkiye’yi Alanya Belediyesi’nin temsil ettiği toplantıya evsahibi Belçika’nın Beersel Belediyesi dışında diğer ortaklar İrlanda, Norveç, İsveç, Çek Cumhuriyeri ve Litvanya da katıldı. Heyet proje kapsamında Brüksele 10 km mesafede bulunan Beersel şehrinde Gltt yetişkin eğitim merkezinde incelemelerde bulundu. Beersel Belediyesinin heyetlere verdiği resepsiyonda kültürler arası diyaloğun arttırılmasının önemi vurgulandı.

Alanya Belediyesi adına toplantıya katılan AB danışmanı Arif Tok burada bir tanıtım standı açarak konuklara kuru kaysı, kuru üzüm, Türk lokumu, Türk kahvesi nazar boncuğu ve Alanya’yı tanıtıcı çeşitli katalog broşür ve DVD’ler dağıttı. Toplantıya katılan heyetler Belçika’daki kültürel hayat ve tarihi değerleri de inceledikten sonra önümüzdeki 2 yıl boyunca yapılacak çalışma takvimi belirlendi.

Belçika basını programa yoğun ilgi gösterdi. Alanya Belediye Başkanı da toplantı hakkında bilgi aldıktan sonra belediyenin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada bu tür çalışmaların da tanıtıma doğrudan katkı sağladığını ifade etti.
Foto Galeri

Belçika’da Alanya Tanıtımı