Foto Galeri

‘Alanya’ya veledrom yapılmalı’

376

 

Toplam 21 takım ve 168 sporcunun katılımıyla 51’nci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Alanya’dan start aldı. Türkiye ve dünya basının yakından takip ettiği, Eurosport başta olmak üzere global ölçekli TV kanalları tarafından 190 ülkede yayınlanan yarış Alanya ve ülke tanıtımı açısından büyük önem taşıyor.

“ALANYA BİSİKLET SPORUYLA DAHA FAZLA ANILMALI”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, her geçen sene artan yatak kapasitesiyle ve diğer sebeplerden dolayı daralan sezon süresinin 12 aya yayılabilmesi için spor turizminin büyük önem taşıdığını söyledi. Alanya’nın özellikle bisiklet sporuyla daha fazla anılması için ‘veledrom’a (Bisiklet salonu) ihtiyacı olduğunu da belirten Sili, “Spor kulüplerinin kamp ve yarış dönemlerinde bölgemizi tercih etmesi hem tanıtım hem de ekonomik anlamda önemli avantajlar sağlıyor” ifadelerini kullandı.

LİMANDA YEMEK VERİLDİ

ALTİD, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu dünyaya duyuran basın mensuplarına ve turda görev alan bazı yetkililere Red Tower Restoran’da yemek verdi. Verilen yemeğe, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Başbakanlık Danışmanı Hayri Çavuşoğlu, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Finlandiya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu ve ALTİD Başkanı Burhan Sili de katıldı.

 
Foto Galeri