Foto Galeri

Alanya Turizm Festivali

368
Atatürk Anıtı önünde başlayan festivale Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Günal ve Mevlüt Karakaya, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ALANYA HALKI BÜYÜK COŞKUYA ORTAK OLDU
Atatürk Anıtı önünden dualarla başlayan Yörük Göçü ve kortej yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Yörük Göçü ve kortej yürüyüşü yol boyunca renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce vatandaşın katıldığı büyük yürüyüş, Rıhtım Şelale Meydanı’nda Antalya Devlet Opera ve Balesi Solistleri ve Orkestrası’nın verdiği konserle devam etti.
“DOLU DOLU ÜÇ GÜN GEÇECEK”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, festivalin açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimiz, kardeş şehirlerimizden gelen konuklarımızın katılımıyla, Alanya’nın dışa açılan penceresi ve dünya kültürlerinin buluşma adresidir. Bölgenin en büyük kültür-sanat festivali olan Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimizde ilçemizde yaşayan insanlarımızın ve misafirlerimizin, birbirinden ünlü sanatçılarımızın konserleri ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu üç gün yaşayacaklarına inanıyorum. Festivalimizin düzenlenmesinde emeği geçen sivil toplum örgütlerine, Belediye personelimize ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum.”
ÜNLÜLER AKIN ETTİ

 

Ayrıca turizm ve Sanat Festivali’nin ilk gününde sahne alan Pop müziğin kraliçesi Demet Akalın, şarkılarıyla Alanya’yı salladı. Festivalin diğer iki gününde sırasıyla Şebnem Ferah ve Serdar Ortaç da sahne aldı.Foto Galeri

Alanya Turizm Festivali
Alanya Turizm Festivali
Alanya Turizm Festivali
Alanya Turizm Festivali