Foto Galeri

EMITT’te Alanya rüzgarı esti

696

EMITT–Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bu yıl 22’nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 28 Ocak tarihinde sona eren fuarda Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) 63 metrekarelik özel Alanya standı açtı. Alanya’dan çok sayıda turizmcinin yanısıra Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile ALTİD Başkanı Burhan Sili, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da tanıtım çalışmalarına birebir destek verdi.

102 ÜLKEDEN KATILIM OLDU

Toplam 4 gün süren fuarda Alanyalı temsilciler özel hazırlanan stantta görüşmeler yürüttüler. 102 ülkeden bin 676 davetli tur operatörünün katıldığı fuarda sıcak satışlar da yapıldı. Öte yandan standı ziyarete gelen misafirlere Alanya’yı tanıtıcı broşür, promosyon malzemeleri, ipek kozasından yapılmış hediyelik eşyalar ve Alanya muzu dağıtıldı.

‘FUARDA MÜJDELER VERİLDİ’

Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, “Fuarın açılışından itibaren müjdeler almaya başladık. Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş, sektörü yakından ilgilendiren müjdeler verdi. Bunlardan en önemlisi de Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nı da (GZP) kapsayan yakıt desteği konusunda oldu. Düşük sezonda acentalara verilen uçuş desteği bin 500 dolardan 9 bin dolara çıkarıldığının müjdesini Bakanımız Kurtulmuş verdi. Öte yandan Alanya’nın bir diğer turizm kolu kruvaziyere de yolcu başına 25 dolar olan desteğin 45 dolara çıkarıldığını büyük bir sevinçle öğrendik” dedi.

‘2018’DE YÜZLER GÜLECEK’

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili de şunları söyledi: EMITT bu yıl 22’nci kez kapılarını açtı. Biz de 22’nci kez yani açıldığı günden bu yana fuara katılım gösteriyoruz. Uluslararası düzeyde gerçekleşen ve dünyanın en saygın ilk 5 turizm fuarı arasında gösterilen bir organizasyon olması itibariyle oldukça önemli bir fuar. Türk turizmi adına bu ayrı bir parantez. Fuarın iç pazar adına da büyük bir önemi var. İç pazar tüm destinasyonlar için olduğu gibi bizim için de önemli. Hele ki iki yılda geldiği şu nokta itibariyle iç pazar vazgeçilemez ve gözardı edilemez boyutta. Bu noktada da ilk iki günü profesyonellere olmak üzere 4 gün boyunca sürdü ve sıcak satışlar için de temaslarda bulunuldu. Oteller ve acentalar arasında talebe göre pazarlıklar ve planlamalar yapıldı. Şunu söyleyebiliriz ki 2018’de çok daha iyi günler göreceğimizin sinyallerini aldık.
Foto Galeri