Foto Galeri

Alanya’da dostluk kazandı

441

 

Alanya Belediye Başkanı ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’da yaşayan yerleşik yabancılara yönelik “Dostluk Kazansın” adıyla geniş katılımcı bir kokteyl düzenledi. 78 ülkeden 17 bin yerleşik yabancının yaşadığı Alanya’da, dostluk kokteyline Rus, İngiliz, Alman, Danimarka, Polonya ve İskandinav ülkeleri başta olmak üzere yüzlerce yabancı katıldı. Başta Rusya olmak üzere tüm dünyaya barış ve dostluk mesajları gönderildi.

ALANYA OMUZ OMUZA VERDİ

Dostluk kokteyline, yabancıların yanı sıra  protokol ve  sivil toplum kuruluşları (STK) da katılarak dostluk mesajına ortak oldular. Filika Restoran’da düzenlenen kokteyle Kaymakam Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Yabancılar Meclisi, STK temsilcileri, yabancı derneklerin üyeleri, yerleşik yabancılar, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

YÜCEL: “BÜYÜK VE MUTLU BİR AİLEYİZ”

Kokteylde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel,  hem 2015 turizm sezonunu değerlendirdi, hem de ülkemizin gücüne işaret etti. Alanya Belediye Başkanı Yücel, “Alanyamız’da  tüm bu olumsuz gelişmelere karşın sizlerle din, dil, ırk farkı gözetmeksizin bir arada büyük ve mutlu bir aile olarak huzur içerisinde yaşamaya ve dünyaya örnek teşkil etmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Türkiye’miz  güçlü bir ülkedir ve bizler her türlü sorunu çözebilecek iradeye sahibiz. Alanya’mızda da sizlerin ve buraya gelecek olan misafirlerimizin güvenliğinin ve huzurunun teminatı bizleriz. Fatih Sultan Mehmet’in 1453’te İstanbul’u fethindeki ilk fermanı, ‘Hoşgörü’ydü. Biz atalarımızdan aldığımız bu mirası aynı şekilde devam ettiriyoruz” dedi.

BARIŞ ATEŞİ YAKILDI, DOSTLUK FENERLERİ GÖKYÜZÜNÜ SÜSLEDİ

Türkçe, Rusça, Almanca ve İngilizce olarak dört dilde davetiye hazırlanarak yabancıların davet edildiği “Dostluk Kazansın” kokteyline, yüzlerce yerleşik yabancı katıldı. Başkan Yücel’in konuşmasının ardından davetliler, Yücel ve Kaymakam Tanrıseven’le birlikte barış ateşi yakararak gökyüzüne barış fenerleri uçurdular. Dostluk kokteyline katılan davetliler ve yerleşik yabancılar hep bir ağızdan, Türkçe, Rusça ve İngilizce şarkılar söyleyerek, tüm dünyaya dostluk mesajları yolladılar. Şarkılarıyla dünya barışının ve dostluğun önemine vurgu yaptılar.
Foto Galeri

Alanya’da dostluk kazandı
Alanya’da dostluk kazandı
Alanya’da dostluk kazandı
Alanya’da dostluk kazandı