alanya
Hotel Reservation
Otel Alanya Hotel Güvenlik & Gizlilik Politikası | Hizmet Verme Şartları | Ödeme | İletişim
Online Otel Rezervasyon
ALANYA
Ana Sayfa
Alanya Şehir Haritası
Oteller >>
Tarihi Yerler >>
Doğal Güzellikler >>
Plajlar >>
Haberler
Alanya Doğa Sporları
Otel Liste
Turizm Fuar Takvimi
Spor ve Kültürel Etkinlikler
Gece Hayatı
Resim Galerisi >>
Video Galeri
SERVİSLER
ALTİD'e Üyelik Başvurusu
Site İçi Yardım
Ulaşım >>
Basında ALTİD >>
Bültenler
Turizm İstatistikleri
Danışma Ofisi Faaliyetleri
Turizm Araştırmaları >>
Vize İşlemleri
Telefon Rehberi >>
İnsan Kaynakları
Hakkımızda
Kanun ve Yönetmelikler
Ziyaretçi Defteri
Faydalı Linkler


Döviz Kurları
$ 4.5616 TL
5.3566 TL

Alanya
Antalya
Alanya
Alanya Hotel Öğrenci Dostu Konaklama Tesisleri Projesi Anlatıldı  Online Reservation Hotel
Alanya
   Tarih: 30.06.2011   
Alanya Öğrenci Dostu Konaklama İşletmesi Projesi Bilgilendirme Toplantısı 30 Haziran 2011 Perşembe günü saat 11:00’de ALTSO Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya projeye katılmak isteyen ilçemizdeki Apart Otellerin temsilcileri katıldı. Alanya'da yükseköğrenim kurumları ve öğrenci sayılarının hızla artmasıyla, artan öğrenci sayısına paralel olarak ortaya çıkan yurt ihtiyacını, yeni binalar tesis ederek karşılamak yerine, kış aylarında atıl kalan konaklama tesislerinin kullanılmasını ve öğrencilerin konakladığı dönemlerde, bu tesislerde, öğrenci yurdu konseptine uygun koşulların oluşturulmasını temin etmek amacıyla hazırlanan; Alanya Öğrenci Dostu Konaklama İşletmesi Projesi Bilgilendirme Toplantısında projenin içeriği hakkında bilgiler verildi.

Alanya İşletme Fakültesi dekanı İbrahim Güngör’ün başkanlığını yaptığı toplantıya, Alanya proje ortağı kurumların temsilcileri de katıldı. A.Ü.Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr İbrahim Güngör, projenin genel içeriği hakkında verdiği bilgide yurtları kız ve erkek öğrenciler için ayrı düşündüklerini, yükseköğrenimin var olduğu Eylül – Haziran aylarında öğrencilerin yurda başka müşteriler alınmadan konaklamasının sağlanacağı tesisleri tercih edeceklerini bildirdi. Dekan Güngör, gelecek öğretim yılında sayıları 3 bini geçecek olan öğrencilerin ekonomiye de önemli katkı yapmasını beklediklerini bu manada hem apart otel yöneticilerini ve hem de aileleri tarafından fakülteye emanet edilen öğrencileri koruyacak tedbirler aldıklarını söyledi.

Alanya’da sağlıklı bir yurt projesini hayata geçirmek zorunda olduklarına işaret eden Dekan konuşmasında: “ Şayet öğrenci ailelerini memnun edecek bir sistem kuramazsak ilçemizdeki yükseköğrenim kurumlarına öğrencilerin gösterdiği talep düşecektir. Bu durumda sınavlarda Alanya’daki öğretim kurumlarına girme puanı da düşecek. Bunu fakülte yönetimi olarak istemiyoruz. Puanı yüksek ve tercih edilen yükseköğrenim kurumları olmak tek arzumuz. Bu nedenle apart oteller ile işbirliğinde, karşılıklı çıkarların korunduğu bir proje modeli geliştirdik” dedi.

ALTSO Meclis Başkan vekili ve ALTİD Yönetim Kurulu üyesi Hayriye Sadullahoğlu Argun da, herkesin çocuğu olmazsa bile bir öğrenci yakını olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Sayıları her geçen yıl artan öğrencilerin bizim kriterlerimize uyan tesislerde konaklamalarını sağlayacağız. Bunun için Fakülte ve Meslek Yüksekokulu’na kayıt sırasında öğrenci ailelerini yönlendireceğiz. Gerekli duyuruları da yapacağız. Öğrenci velilerinin genel kanısı Alanya’nın bir turizm kenti olduğu ve çocuklarının burada çok fazla kontrol edilemeyeceği yönünde. Ancak biz öğrenci velilerinin taleplerini aldık ve onlara uygun bir sistemi hayata geçirmeyi hedefledik. Projeyi bu öğretim yılında uygulamak istiyoruz. Ağustos ayında öğrencilerini kaydetmek üzere gelen ailelere kurulu bir sistem kuracağız” dedi.

Toplantının devamında apart tesis işletmecilerinin sorularına cevaplar verildi. Projenin genel hatları dışında ayrıntıları ile ilgili bilgiler veren ALTSO Genel Sekreteri Servet Ünlü, başvurunun da ALTSO’da oluşturulacak sekreteryaya yapılacağını, projeye dahil olan tesislere gerekli belge ve afişlerin dağıtılacağını ve periyodik zamanlarda denetimler yapılacağını belirtti.

 

 

 

Öğrenci Dostu Konaklama Tesisleri Projesi Anlatıldı
SİTE İÇİ ARAMA
ONLINE REZERVASYON
[TL] | EUR | USD
Otel İsmi (Zorunlu Değil):
Sınıf:
Pansiyon:
Bölge:
Giriş Tarihi:
23 May 2018
Çıkış Tarihi:
30 May 2018
Oda Sayısı:
Tek Kişilik Oda
İki Kişilik Oda
İki Yetişkin, Bir Çocuk

Detaylı Arama>>ALANYA
ALANYA
 
Otel ALANYA
     
www.ly.com.tr  
ALANYA Hotel
Hotel Reservation
alanya türkçe turkey alanya english turkey alanya deutsch turkey